Įsibėgėja mokyklų stadionų renovacija

Dalintis:

„Šaltinio“ progimnazijos stadionas bus baigtas renovuoti dar šių mokslo metų pabaigoje – įsitikinęs stadioną atnaujinančios įmonės vadovas. Progimnazijos vadovė praneša, kad naujuoju stadionu galės naudotis ne tik mokiniai, bet ir rajono bendruomenė.

Baigiamieji darbai – jau pavasarį

Pernai gegužę Tauragės rajono savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su Šilutės įmone UAB „Stamela“, kuri už kiek daugiau nei 2 milijonus eurų įsipareigojo rekonstruoti ir naujai sukurti sporto infrastruktūrą nusidėvėjusiame „Šaltinio“ progimnazijos stadione. 85 procentus sumos skirs Europos Sąjunga. Pagal darbų rangos sutartį numatyta įkurti universalią ir vaikų žaidimų aikšteles, lauko gimnastikos treniruoklius jaunimui ir suaugusiesiems, mini futbolo aikštelę, kliūčių ruožą, vaikų ir senjorų treniruoklių aikšteles, badmintono, krepšinio, teniso, futbolo aikšteles, šuoliaduobę, bėgimo per kalvas ir įprastus bėgimo takus. Darbams atlikti duotas pusantrų metų terminas – iki 2024-ųjų spalio.

– Nors šiuo metu yra technologinė darbų pertrauka, padarėme tikrai nemažai. Netrukus pradėsime tverti tvoras, ruošime teniso aikštelę, o didieji darbai pajudės, kai išeis įšalas, sušils orai. Turime ne vieną statybų objektą, esame suinteresuoti darbus pabaigti kuo anksčiau. Labai tikimės, kad stadionas bus priduotas jau vasaros pradžioje, – sakė įmonės „Stamela“ vadovas Matas Liepis.

Pasak įmonės direktoriaus, darbai šiuo metu sustoję dėl nepalankių orų. Lieti betoną, asfaltuoti takus, kol žiema, – neverta.

– Darbus įtakoja ir šaltis, ir sniegas. Kai atšils, bus klojamos dangos. Ką spėjome iki žiemos, tą išasfaltavome. Vėliau tęsime betonavimo darbus, o kai pavasaris įsibėgės, užbaigsime žemės darbus ir montuosime įrengimus. Reikės statyti tribūnas. Daugiau mažiau darbus darome tokius, kad stadionas būtų pritaikytas vaikams, – sakė direktorius.

Jovarų stadioną suremontuos iki 2026-ųjų

Šiais metais tikimasi pradėti Jovarų pagrindinės mokyklos stadiono renovaciją. Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Jūratės Veisienės, stadionas bus renovuojamas iš „Tūkstantmečio mokyklų“ programos lėšų, tam skirta 747 458 eurai.

– Šiais metais tikimės, kad bus pradėtos darbų pirkimo procedūros. Pats stadionas turėtų būti renovuotas iki 2026 metų. Dar už šios programos lėšas bus renovuojama Skaudvilės gimnazijos sporto salė, – informavo J.Veisienė.

Kol žiema, Jovarų pagrindinės mokyklos auklėtiniai sportuoja salėje. Pasak mokyklos direktorės Janinos Pukelienės, stadiono būklė labai bloga, o jo renovacijos buvo prašoma ne vienerius metus.

– Kaip tik šią savaitę savivaldybė turėtų patvirtinti stadiono renovacijos projektą, o tada bus teikiamos avansinės paraiškos ir vykdomi darbų pirkimai. Pirkimus skelbs savivaldybė. Pagal planą stadionas turėtų būti pilnai renovuotas: pakeistos dangos, sutvarkyta infrastruktūra, įkurtos žaidimo aikštelės, sutvarkytas drenažas, apšvietimas, įrengtos saugos kameros, – stadiono renovacijos viziją papasakojo direktorė.

Iki 2026-ųjų atnaujinus stadioną, mokyklos vadovybė juo leis naudotis ir gyventojams. Direktorė tikina, kad infrastruktūra bus atvira, bet ne visą parą.

– Turėtų būti tvarkinga teritorija, kurioje bus galima žaisti tinklinį, futbolą, krepšinį. Kadangi stadionas bus renovuojamas už valstybės pinigus, jis ir turės būti atviras visiems, – sakė J.Pukelienė.

Jovarų pagrindinėje mokykloje mokosi 640 moksleivių, per 40 jų – karo pabėgėliai iš Ukrainos.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą