fbpx

Įsilaužta į tarybos nario Kęstučio Balašaičio internetinę paskyrą

Dalintis:

Ketvirtadienio vakarą buvo įsilaužta į Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Kęstučio Balašaičio paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“. Nors paskyrą atnaujinti ir apsaugoti politikui pavyko dar tą patį vakarą, apie incidentą jis informavo policiją.  

Tarybos narys Kęstutis Balašaitis „Facebook“ tinkle aktyviai dalijasi įvairiomis naujienomis, turi per 2500 virtualių draugų. Ketvirtadienio vakarą visiems jiems iš politiko paskyros pradėjo plaukti keisti pranešimai, kaip galima greitai praturtėti. Žmonės K.Balašaičiui ėmė rašyti kuo greičiau blokuoti savo puslapį feisbuke, nes iš jo paskyros gali sklisti virusas.

Penktadienio rytą K.Balašaitis „Tauragės kurjeriui“ sakė dar tą patį vakarą išsiaiškinęs, kad į jo puslapį „Facebook“ tinkle buvo įsilaužta iš išmaniojo telefono, kurio buvimo vieta – Vilnius. Politikas sako tuoj pat blokavęs puslapį ir susikūręs naują slaptažodį bei pasinaudojęs papildoma puslapio apsauga socialiniame tinkle.

Koks galėjo būti internetinių įsibrovėlių tikslas, K.Balašaitis sako nenumanantis.

– Šiaip ne taip pavyko pakeisti paskyros slaptažodį, nors ne iš karto. Kaip vėliau išsiaiškinau, prie mano paskyros buvo du prisijungimai iš Vilniaus, iš telefono „Iphone“. Tai buvo aiškus įsilaužimas į mano asmeninę paskyrą. Bandžiau prisiminti, gal atidariau ar pasidalinau kokia abejotina gauta informacija, tačiau tikrai niekuo nesidalinau tuo, kas, man atrodo, būtų negerai, – penktadienio rytą kalbėjo politikas.

Tarybos narys ragina ir kitus žmones pasinaudoti papildoma nemokama apsauga, kurią įprastai išmanieji telefonai suteikia.

– Tą reikėtų visiems padaryti. Tai nesudėtingas procesas, leidžiantis įvesti papildomus slaptažodžius. Tokiu atveju, jei kas nors brausis į jūsų telefoną ar socialinį tinklą, iškart gausite pranešimą, – pataria politikas.

Dėl virtualios atakos jis kreipėsi į policiją, tačiau pasikalbėjęs su pareigūnais, kad panašių įsilaužimų įvykdoma labai daug ir tikimybė nustatyti atakos autorius šiuo atveju būtų nedidelė, nusprendė pareiškimo nerašyti. Esą kam gaišinti brangų policijos laiką. Tauragės policijos pareigūnai apie incidentą pažadėjo informuoti Policijos departamentą.

Politikas visiems pataria būti atsargiems internete ir neatidarinėti iš neaiškių šaltinių gautos informacijos.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Lina Banienė, šiemet komisariatas pradėjo 2 ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos. Policija neatskleidžia, ar šiais konkrečiais atvejais buvo įsilaužta į privačių, ar juridinių asmenų informacinės sistemos tinklus.

– Galime atskleisti tiek, kad dažniausiai internetiniai įsilaužėliai būna artimi žmonės, gerai pažįstantys savo atakos auką, galbūt tai darantys iš pykčio ar keršto, – sakė policijos atstovė.

Lina Banienė ragina gyventojus labiau saugoti asmeninius duomenis internete – būtina kuo dažniau keisti slaptažodžius, pasirinkti juos sudėtingesnius ir nenaudoti to paties slaptažodžio visose paskyrose.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą