fbpx

Išsiilgusiems renginių: kas pirmesnis, tas gudresnis

Dalintis:

Vyriausybei leidus organizuoti nedidelius renginius, organizatoriai džiugiai kibo į darbus ir jau kviečia žiūrovus. Tik jų skaičius ribojamas, todėl vykdomos registracijos. Tai reiškia, kad renginiuose apsilankyti galės tik pirmieji susizgribę.

Pirmasis renginys tauragiškių laukia jau rytoj, kuomet vyks kitokia, nei įprasta „Muziejų naktis 2020“. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus pasakojo, kad užsiregistravę lankytojai bus sukviesti į Taurų nuotykių parką, kur 22 val. bus rodomas pokarinis filmas „Jausmai“ (1968). Skelbiama, kad filme pirmųjų pokario metų fone plėtojama meilės, ištikimybės, pareigos, sudėtingų vidinių pergyvenimų tema. Renginio organizatoriai skelbia, kad filmą uždraudė visa Sovietų sąjunga ir jį išvydo tik žiūrovai Lietuvoje. Registracija į filmą vykdoma čia.

– Kartu su „Meno aviliu“ bendradarbiaujant šiemet suplanavome „Drive In“ kiną žiūrovams ir bus rodomas senas neįprastas filmas „Jausmai“. Tai istorinė, pokarinė juosta, manau, labai nebloga ir žiūrovams turėtų patikti. Taip pat planuojame pirmadienį pasidalinti filmuku-staigmena. Visi muziejai sutarė ir kūrė savo filmukus, tai kviečiame stebėti socialinius tinklus, – paragino R.Vaitkus.

Prie muziejaus prisijungti nutarė ir Tauragės apskritojo stalo organizacija, siūlanti neskubėti namo po pirmojo kino seanso ir kartu stebėti siaubo filmą „Hellfest“, kurio pradžia numatoma 23.55 val. Į šį filmą galima registruotis čia.

Kitą šeštadienį, gegužės 23 dieną, ekskursijas pradės Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas pasakojo, kad lankytojai nuo šiol galės rinktis iš trijų teminių ekskursijų.

– Šeštadienį vyks „Kurtinys – sengirės simbolis“, taip pat suplanavome ekskursijas „Karšuvos vilkai“ ir „Gyvi ir negyvi medžiai“. Tokios teminės ekskursijos pas mus yra naujovė. Ekskursijos pradžioje užsuksime į lankytojų centrą, ten apžiūrėsime kurtinius, gyvenančius pas mus, nes natūralioje aplinkoje jų nepamatysime. O tada keliausime mokomuoju taku, parodysime kurtiniams įprastas buveines, – kalbėjo S.Bartminas ragindamas nepamiršti fotoaparatų, nes pamatyti tikrai bus ką.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato nuotrauka

Ši pramoga mokama, o registracija būtina dėl ribojamo renginių lankytojų skaičiaus. Registruotis galima čia.

Gerokai vėliau Pagramančio regioninio parko direkcija planuoja „Trumpų šortų pėsčiųjų žygį“. Anot skelbimo, jis turėtų vykti birželio 6-ąją. Tačiau visai netrukus pasirodė ir pranešimas, kad visos dalyvių vietos jau užpildytos ir registracija nebevykdoma.

– Žmonės pasiilgę renginių, turbūt todėl labai greitai užsipildė, aš nespėjau net registracijos formos paviešinti. Visi užsiregistravo el.paštu ir telefonu, – stebėjosi Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė. – šįkart pasirinkome vaistinių augalų temą, nes artėja Joninės, o tai yra laikas kai augalai būna žaliausi, gyvybingiausi. Norime tokiu būdu atidaryti vasaros sezoną. O pavadinimas mūsų šiek tiek su humoru, nes žmonės per rasą braidydavo dėl sveikatos. Be to, žygio metu brisime per kelis upelius, tad gal ilgos kelnės ir nereikalingos.

L.Misiulytė prasitarė, kad planuojama aplankyti seniausią namą, esantį Pūtvės kaime, bristi per kelis mažus upelius ir būtinai – per Akmeną. Žygeiviams bus atskleista, kur parko teritorijoje auga čiobreliai, jonažolės ir glažučių plantacija, kuri žygio metu jau turėtų puikuotis savo žiedynais.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą