Įstaigos riboja lankytojų srautus

Dalintis:

Plintanti koronaviruso grėsmė paskatino įvairias įstaigas aktyviai imtis atsargumo priemonių. Tauragės ligoninėje lankytojai įleidžiami tik pro vieną įėjimą, Lauksargių globos namų darbuotojai prašo lankytojų sąmoningumo.

Penktadienį Lauksargių globos namų feisbuko puslapyje pasirodė įspėjantis pranešimas, raginantis apie globojamų senjorų būklę teirautis telefonu.

„Atsižvelgiant į paskelbtą ekstremalią situaciją Lietuvoje, prašome gyventojų artimųjų supratingumo dėl lankymosi Lauksargių globos namuose. Dėl garbingo gyventojų amžiaus, mūsų įstaiga yra padidintos rizikos vieta. Saugodami vieni kitus, apie savo namiškius siūlome teirautis telefonu“, – skelbiama feisbuke.

Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė patikino, kad tokia informacija pateikta feisbuke, įstaigos informaciniuose stenduose.

– Tai ne tik dėl koronaviruso, bet ir kitų virusinių ligų. Kažkokio didelio pokyčio nėra, bet tas laikotarpis kasmet pas mus yra. Dezinfekuojame paviršius dažniau, nei įprasta. Čia gyvena daug žmonių po vienu stogu, todėl turime saugotis, – atvirai pasakojo J.Černeckienė, patikindama, kad savaitgalį lankytojų antplūdžio nebuvo.

Lauksargių globos namai ragina lankytojus elgtis atsakingai

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis kalbėjo, kad ligoninėn lankytojai įleidžiami tik pro vienerias duris.

– Karantino nėra, tik patekimas į ligoninę šiek tiek ribojamas. Užrakinti visi kiti įėjimai, viskas vyksta tik pro rūbinę. Bandome ateinantiems paaiškinti, kaip elgtis. Kol kas pas mus tėra tik pavieniai gripo atvejai, tačiau elgiamės pagal rekomendacijas, – paaiškino D.Masiulionis.

Daug kur galima išgirsti raginimus nesilankyti poliklinikose, o prireikus kreiptis į šeimos gydytojus telefonu. Tai patvirtino ir Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius.

– Dabar toks režimas – patalpų valymas, dezinfekavimas vyksta dažniau nei įprasta. Yra paruošta viena greitoji. Rekomenduojame, kad žmonės poliklinikoje lankytųsi kuo mažiau. Galima nuotoliniu būdu kreiptis į šeimos gydytoją skambinant, – tvirtino D.Petrošius.

Į plintančio koronaviruso grėsmę reaguoja ir daugiabučių namų administratoriai. Bendrovė „Mano būstas“ savo feisbuko puslapyje paskelbė, kad nemokamai dezinfekuos visas daugiabučių laiptines, kurios yra užsisakiusios periodinio valymo paslaugą. Tai ketinama daryti kol šalyje bus atšaukta ekstremali padėtis.

Į situaciją reaguoja ir Tauragės butų ūkis. Bendrovė informavo, kad gyventojams pageidaujant organizuoja laiptinių valymą. Į šią paslaugą įeina ir dezinfekavimas. Šiuo metu tokios paslaugos teikiamos 40 laiptinių.

Šiandien 13 val. išplatinta informacija, kad ištyrus mėginius naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje neaptikta. Paskutiniu etapu ištirta 15 mėginių. Vakar dieną ištirti 23 mėginiai, o iš viso jau atlikta 180 tyrimų. Šiuo metu laukiama dar 7 tyrimų atsakymų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą