Įstaigos užveria duris, bažnyčia ragina likti namuose

Dalintis:

Nelaukdamos oficialaus karantino, Tauragės įstaigos viena po kitos lankytojams užveria duris. Visus klausimus tauragiškiai raginami spręsti internetu, o Tauragės katalikų parapijos klebonas Marius Venskus tikinčiųjų sekmadienį prašo likti namuose. Tuo tarpu šį rytą pranešta apie dar vieną nustatytą susirgimo atvejį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Šalyje fiksuojant vis naujus koronaviruso atvejus, Tauragės įstaigos nelaukia oficialaus Vyriausybės sprendimo apie skelbiamą karantiną ir lankytojams užveria duris. Pranešimus likti namuose, neatvykti į įstaigas viena po kitos žiniasklaidai siunčia įvairios valstybės ir savivaldybės institucijos. Viena pirmųjų tokį sprendimą priėmė Tauragės apskrities vaiko teisių tarnyba. Tarnybos vadovybė išplatino pranešimą, jei gyventojams prireiktų vaiko teisių specialistų konsultacijos, kreiptis telefonu arba elektroniniu paštu.

Tokį pat sprendimą priėmė ir kultūros įstaigos. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka penktadienio rytą dar svarstė galbūt neuždaryti knygų išdavimo ir atsiėmimo skyriaus, tačiau jau penktadienio popietę pranešė, kad biblioteka visai užveria duris.

Uždarytas iki balandžio 14 dienos lieka ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Klientų nebepriims ir ligonių kasų specialistai bei žemėtvarkininkai. Įstaigų darbuotojams į darbą eiti privalu, gyventojus jie aptarnaus telefonu ir internetu.

Visus renginius ir kolektyvų repeticijas atšaukia Tauragės kultūros centras. Įstaigos direktorius Virginijus Bartušis sako, kad kultūros darbuotojams į darbą eiti vis tiek reikės, darbo užteks – visi ruošis ateities renginiams.

Renaldo malycho nuotrauka

Ant plauko pakibo birželio pradžioje turinčios vykti Tauragės miesto šventės likimas. Tauragės meras Dovydas Kaminskas, beje, šiuo metu dirbantis iš namų, nes prieš keletą dienų grįžo iš komandiruotės Jungtinėje Karalystėje, sako, kad ateinančią savaitę šį klausimą teks išspręsti, nes ilgiau laukti negalima. Birželio pradžioje numatyta ir Tauragės apskrities dainų šventė. Abu šie renginiai į Tauragę pritrauktų tūkstančius žiūrovų.

Tauragės katalikų parapijos klebonas Marius Venskus penktadienį išplatino Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo vyskupijos parapijų klebonams išsiuntinėtą pranešimą, raginantį tikinčiuosius sekmadienį susilaikyti nuo kelionės į artimiausią bažnyčią ir melstis namuose.

„… grėsmė, kad daugeliui žmonių susirinkus švęsti Mišių, gali kilti rizika plisti užkrečiamoms ligoms, yra pateisinama ir svarbi priežastis, dėl kurios pareiga dalyvauti sekmadienio šv. Mišiose bažnyčioje tampa nesaistanti, nes nusveria pareiga rūpintis kitų žmonių ir savo pačių sveikatos apsauga. Esant koronaviruso plitimo grėsmei, konkrečiai tai reiškia, kad, kol išliks toks pavojus, tikintieji nenusižengs Dievo įsakymui švęsti sekmadienį nedalyvaudami šv. Mišiose bažnyčioje, bet pasilikdami sekmadienį namuose ir šv. Mišias išklausydami per radiją ar žiūrėdami televizijos ar interneto transliaciją…“ – skelbia Telšių vyskupas K.Kėvalas.

Bažnyčioje nutraukiamas ir mišių lankymo žymėjimas knygutėse, kurios būtinos vaikams, besirengiantiems Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimo sakramentui.

Klebonas M.Venskus praneša, kad tiems, kas vis dėlto ateis į bažnyčią, Šv. Komuniją bus galima priimti į rankas.

Tauragės liuteronų parapija praneša, kad pamaldos bažnyčioje bus laikomos įprastu metu ir tvarka, kol neuždrausta pasaulietinės valdžios nurodymu, galiojančiu visiems masiniams susibūrimams. Atsiradus tokiam nurodymui, Konsistorija ir parapija svarstys pamaldų laikymo galimybes. Šią žinią šeštadienio rytą išplatino Tauragės liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Dikšaitis. Tačiau tikintieji įspėjami laikytis atsargumo priemonių – apsirgusių prašoma neiti į bažnyčią, atsisakyti bendro vaišinimosi po pamaldų (kavos, arbatos, užkandžių). Epidemijos išplitimo atveju laidotuvėse rekomenduojama dalyvauti tik patiems artimiausiems žmonėms.

Į savo vartotojus, išsiuntinėdami trumpąsias žinutes, kreipiasi ir mobiliojo ryšio operatoriai, ragindami neiti į telekomunikacijų salonus, o visus apsipirkimus, susijusius su mobiliosiomis paslaugomis, atlikti internetu.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą