fbpx

Istorinė Roko Baciuškos pergalė!

Dalintis:

2022-ųjų Dakare tauragiškis Rokas Baciuška įsirašė istorinę pergalę. Lenktynininkas laimėjo paskutinį etapą ir pelnė trečiąją prizinę vietą bendroje bagiais važiuojančiųjų įskaitoje.

Šiandienos trumpiausiame, vos 163 kilometrų ilgio, greičio ruože Rokas niekam neužleido pozicijų ir pirmasis kirto finišo liniją. Lemiamą etapą R.Baciuška įveikė per 1 val. 51 min. 15 sek.

Tai ne tik antrasis Roko šių metų lenktynių debiutanto laimėtas greičio ruožas. Rokas užsitikrino ir prizinę vietą bendroje įskaitoje.

Rokas Baciuška Dakare

Maratono organizatoriai informavo, jog paskutinį Dakaro greičio ruožą sudarė net 65 proc. akmenuoto dirvožemio, 27 proc. smėlio ir 8 proc. akmenų. Šiemet sėkmė lydėjo ir traumos kamuojamą motociklininką Arūną Gelažninką. Jis sėkmingai įveikė paskutinį etapą ir vienišių klasėje bendroje įskaitoje apgynė čempiono titulą. 12-ąjį etapą A.Gelažninkas baigė užimdamas 46-ąją vietą. Trasą jis įveikė per 2 val. 4 min. Lyderiui nusileido 24 min. 40 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis liko 28-oje vietoje. Automobilių klasėje geriausiai pasirodė Vaidotas Žala – 2022-ųjų Dakaro paskutinį etapą baigė 5-oje vietoje, o tai bendroje įskaitoje leido pakilti į 10-ąją vietą. Septintą kartą dalyvaujančiam V.Žalai tai yra geriausias asmeninis pasiekimas.