fbpx

Išvaržomas bankrutavusios „Stragutės mėsos“ turtas

Dalintis:

Dvidešimt metų Tauragės rajone veikusios įmonės „Stragutės mėsa“ turtą, esantį bankroto administratoriaus žinioje, bandoma parduoti. Netrukus bus skelbiamos varžytynės. Tačiau pradinė žemės sklypo ir pastatų kaina menka – nesiekia nė pusės milijono eurų. Ar juos pardavus visų kreditorių interesai bus patenkinti, neaišku.

Prieš kiek daugiau nei du dešimtmečius, 1999 metais, duris atvėrusi mėsos perdirbimo įmonė „Stragutės mėsa“ buvo tarp didžiausių darbdavių Tauragės rajone. 2013 metais įmonėje dirbo 105 darbuotojai ir sėkmingu laikotarpiu „Tauragės kurjeriui“ duotame interviu įmonės vadovai džiaugėsi išgyvenę sunkmetį, todėl teigė galintys koncentruotis į produktų kokybę. Tačiau tų pačių metų pabaigoje bendrovės savininkai Arvydas Armonas ir jo sesuo Ina Užkuraitienė kreipėsi į teismą prašydami pradėti įmonės restruktūrizavimo procesą.

Restruktūrizacijos metu buvo apsispręsta atleisti dalį darbuotojų, atsisakyti prekybos taškų, kurių buvo per 20. Taip pat atsisakyta logistikos.

Nepaisant pastangų susiveržti diržus, pavyzdine laikyta, Europos Sąjungos paramą gavusi bendrovė bankrutavo, į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo kreipėsi patys vadovai – oficiali bankroto bylos iškėlimo data – 2019 metų spalio 25 diena. Nutartis įsiteisėjo lapkričio 26-ąją, o šių metų balandžio 6 dieną priimta nutartis įmonę likviduoti.

„Stragutės mėsos“ bankroto procedūromis dabar rūpinasi Vilniuje veikianti UAB „Viresita“. Įmonei priklausiusios firminės parduotuvės seniausiai nebeveikia, o ir kituose prekybos taškuose produkcijos neberasite. Bankroto administratoriaus pasiteiravus, kokios skolos prislėgė įmonę, „Viresitos“ atstovas teigė negalintis to atskleisti. Esą tokia informacija teiktina tik nemokumo bylos dalyviams ar priežiūros institucijoms.

Stragutės mėsa. Renaldo Malycho nuotrauka

Visgi Klaipėdos apygardos teismo nutartyje skelbiama, kad dar 2019-ųjų liepos 31 dieną „Stragutės mėsos“ turtas buvo vertinamas 1,3 mln. Eur, o finansiniai įsipareigojimai siekė 1,7 mln. Eur. Teismas konstatavo, kad bendrovė yra nemoki.

2019 metų gruodžio mėnesio duomenimis, vien „Sodrai“ „Stragutės mėsa“ buvo skolinga 22 tūkst. Eur. Šiuo metu šio įsiskolinimo nebėra.

Neoficialiais duomenimis, bendrovė liko skolinga būriui ūkininkų, iš kurių supirkdavo galvijus. Tačiau kiek tokių smulkių kreditorių yra iš viso, neatskleidžiama.

„Kreditorių galimybes atgauti lėšas reglamentuoja Juridinių asmenų nemokumo įstatymas, ūkininkų atžvilgiu yra galimos išmokos iš specialių fondų“, – patikslino UAB „Viresita“ teisininkas.

Šiuo metu nekilnojamojo turto skelbimų portale aruodas.lt skelbiama, kad varžytynėse bus parduodamas „Stragutės mėsos“ turtas, kurio pradinė kaina – 457 tūkst. eurų. Ant „prekystalio“ – 1,9 ha žemės sklypas, mėsos perdirbimo cechas, skerdykla, mechaninės dirbtuvės, automobilių plovykla, sargų postas. Tarp parduodamų objektų yra ir suskystintų dujų požeminiai rezervuarai, vandens gręžinys bei vandens bokštas, nuotekų tinklai su valymo įrenginiais.

„Įmonė iš varžytynių parduoda ne tik nekilnojamąjį turtą, tačiau ir įrengimus, jų pradinė kaina yra per 150 000 Eur“, – „Tauragės kurjeriui“ atskleidė bankroto administratorius.

Beje, žurnalistams nuvykus prie „Stragutės mėsos“ pastatų, kuriuose kadaise virė gamyba ir kvepėjo kumpiais bei skilandžiais, šiuo metu ten tuščia. Visgi pastebėjome kelis asmenis ir šalia įmonės pastatų stovintį transportą. Pasiteiravus, gal patalpos kam nors išnuomotos, bankroto administratorius į šį klausimą neatsakė.

Skelbiama, kad „Stragutės mėsos“ turto varžytynės vyks rugpjūčio 26-ąją.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą