Jaukiu koncertu paminėta Baltijos kelio sukaktis

Dalintis:

Antradienio vakarą Tauragės kultūros rūmų kiemelyje tauragiškiai susėdo paklausyti Sauliaus Petreikio ir grupės koncerto. Atlikėjai kviesti Baltijos kelio akcijos paminėjimui.

Dar 1939 m. rugpjūčio 23-iąją Maskvoje pasirašytas garsusis V.Molotovo ir J.Ribentropo paktas. Jo protokoluose susitarta Estiją ir Latviją priskirti Tarybų Sąjungai, o Lietuvą – Vokietijai. Kiek vėliau pakto susitarimas pakito – Lietuva taip pat priskirta Tarybų Sąjungai.

Lietuvos nepriklausomybei svarbią datą prisiminė Lietuvos Sąjūdis, būtent 1989 m. rugpjūčio 23-iąją surengęs akciją „Baltijos kelias“, savo vieningumu pasaulį stulbinančią iki šių dienų. Akcijos metu gyva žmonių grandinė nusidriekė per tris Baltijos valstybes – Lietuvą, Latviją ir Estiją. Taip siekta nors simboliškai atsiskirti nuo Sovietų sąjungos.

Šiemet Baltijos kelio akcijai sukanka 33-eji.

Sukaktį Tauragės kultūros centras pakvietė paminėti jaukiu koncertu Tauragės kultūros rūmų kiemelyje. Tauragiškių ausis glostė atlikėjo multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio atliekamų kūrinių garsai. Prie muzikanto prisijungė ir trio, su klavišiniais, perkusija bei smuiku. Ekspresyvus muzikantas supažindino su kai kuriais savo instrumentais, atliko žinomas etnomotyvais vilnijančias melodijas.

Į koncertą skubančius tauragiškius pasitiko spalvingų kėdžių instaliacija „Pasėdėk su laisve“. Algima Juščiuvienė sumanė pastatyti Baltijos šalių vėliavų spalvomis margintas kėdes, simbolizuojančias vieningai iškovotą laisvę. Idėją padedant įgyvendinti Aretai Didžionienei, atsirado ir Ukrainos vėliavos spalvas simbolizuojančios kėdės – kaip tik šiandien minima šios šalies nepriklausomybės diena. Simboliška, tačiau jau lygiai pusę metų ukrainiečiai ginasi nuo Rusijos agresijos.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą