Jaunieji skaudviliškiai įkūrė klubą „Feniksas“ – prašo pagalbos

Dalintis:

Skaudvilėje jaunimas pasigedo jiems skirtų renginių, todėl ėmėsi iniciatyvos – įkūrė klubą „Feniksas“. Seniūnija klubui skyrė patalpą, tačiau jai labai reikalingas remontas, todėl jauni žmonės kreipiasi į visuomenę pagalbos – prašo paremti lėšomis ir statybinėmis medžiagomis.

Pasak klubo „Feniksas“ pirmininkės Karolinos Meilytės, Skaudvilės jaunimas klubą įkūrė neseniai, vos prieš kelias savaites. Kadangi reikalinga vieta susirinkimams, kreipėsi į Skaudvilės seniūnijos seniūną Gediminą Dinapą. Seniūnas pasiūlė apleistą ir nenaudojamą nedidelę patalpą šalia Skaudvilės jaunimo erdvės, kultūros namų pastate, žadėjo atsiųsti darbininkų remonto darbams.

– Džiaugiamės gavę patalpą. Rašėme paramai projektą. Patalpų remontui panaudosim narystės mokestį, pagalbos prašome iš aplinkinių. Du žmonės jau finansiškai parėmė, bet tikrai tiek neužteks. Reikia su sienomis padirbėti, nes tinkas nutrupėjęs, grindys keliose vietose papuvusios – reikia keisti, vienoje vietoje lubų iš viso nėra, durų būklė tragiška. Reikia gipso plokščių, vatos lakštų, baltų dažų ir glaisto, – būtinus atlikti darbus ir reikalingas priemones vardijo klubo vadovė.

21-erių Karolina Meilytė sutiko vadovauti naujajam Skaudvilės jaunimo klubui. Asmeninio albumo nuotrauka

Pasak K.Meilytės, klubas įkurtas, nes Skaudvilės mieste nebuvo kas atstovautų jaunimui, jaunieji skaudviliškiai neturėjo jokio klubo, todėl pasvarstę nusprendė veikti, parodyti iniciatyvą, organizuoti tai, ko trūksta jauniems žmonėms.

– Būtent jaunimui renginių nedaug, mes dabar stengsimės viską daryti jaunimui. Turime internetinę platformą, kurioje kiekvienas gali išreikšti savo norus, nuomonę, atskleisti, ko trūksta, ko norėtų jaunimas. Jei norės šokių vakaro – padarysime. Šiais laikais atlikėjų kviesti nebūtina, kompiuteris, muzika – ir šokiai vyksta, – Karolinai pozityvo netrūksta.

Iš visuomenės jaunimas labai tikisi sulaukti paramos. Jie priimtų ne tik piniginę paramą –  džiaugtųsi gavę naujų statybinių medžiagų. Likučiai netinka, nes, pasak Karolinos, nesudurstysi grindų iš skirtingų medžiagų. Klubui skirtos patalpos plotas yra apie 50 kv. m.

Klubas „Feniksas“ jau subūrė 17 narių, įstoti į klubą gali jaunimas nuo 14 iki 26 metų. Karolina patikino, kad laukiami visi, ypač turintys idėjų, mėgstantys aktyvią veiklą, norintys pasireikšti.

– Laukiam, kviečiam. Klubo įkūrimo iniciatorė – ne aš, o Skaudvilės jaunimas, jie – dar moksleiviai. Tai jie panoro burtis, daryti kažką, taip žinia plito per draugus ir pažįstamus. Jie nusprendė keliauti pas seniūną dėl patalpų. Gavę patalpas ieškojo pirmininko, man pasiūlė ir aš  sutikau, – kaip tapo klubo vadove, atviravo 21-erių mergina, šiuo metu dirbanti pardavimo vadybininke.

Paklausta, kodėl naujajam klubui prireikė patalpų, jei Skaudvilėje veikia atvira jaunimo erdvė, klubo pirmininkė paaiškino, kad jaunimo erdvė skirta tik jaunimui praleisti laiką po pamokų, pažaisti, pašokti, pasibūti su draugais. O klubas planuoja organizuoti renginius, akcijas, įvairias veiklas, tai nebus erdvė tik laisvalaikiui leisti. Jaunimas tikisi, kad iki vasaros pradžios įsikurti pavyks.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą