fbpx

Jonines šiemet išgąsdino koronavirusas

Dalintis:

Jei ankstesniaisiais metais Joninių šventę neretai sugadindavo lietus, šiemet grandioziniams planams koją pakišo koronavirusas. Nors antradienio vakarą Tauragės kultūros centras tauragiškius ir pakvietė į pirmąjį didelį renginį po karantino – žolynais kvepianti Joninių šventė, pasak Tauragės kultūros centro vadovo Virginijaus Bartušio, šiemet buvo netradicinė – gerokai kuklesnė, trumpesnė ir net be lietaus. Neįprastai šiemet Joninės, ankstesniaisiais metais šėldavusios iki pat ryto, nuskambėjo ir ant Rambyno kalno – be kviestinių muzikantų, tačiau tradicijos buvo išsaugotos.

 – Labai noriu pasisveikinti su žiūrovais ir saviveiklininkais, kurie, liaudiškai pasakysiu, išlindo iš karantino, greit surepetavo, greit susidainavo, susišoko, susigrojo ir štai šventė Tauragėje – Taurų nuotykių parke – vyksta, nors aplink daug kur Joninių renginiai atšaukti. Taigi sveikinu su šia švente ir pirmiausia linkiu – būkime sveiki. O patys didžiausi sveikinimai skirti Janinoms, Rasoms ir Jonams. Tegul būna jie šiandien pagarbinti, – į susirinkusius kreipėsi Tauragės kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis.

Taigi, karantinui pasibaigus, Taurų nuotykių parke Joninių šventė įvyko. Skambėjo Kultūros centro folkloro ansamblio „Radasta“, Pagramančio skyriaus liaudiškos muzikos kapelos, dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ muzika ir dainos. Svečius linksmino bandonininkai, visus šokti kvietė šokių kolektyvas „Spietlius“, o tokių tikrai atsirado. Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras ragino pinti Joninių vainikus. Norinčiųjų atsirado nemažai. Vienam geriau pavyko, kitam šiaip sau, tačiau ąžuolo lapų, žolelių ir gėlių vainikais šventėje pasipuošė ne tik Jonai, Janinos ir Rasos.

Neapsieita ir be Joninių apeigų, į vandenį buvo nuleisti Joninių vainikėliai, tik daugelį metų besikartojančio reginio prie pilies, ant supilto kalno, nebuvo. Pleškant laužui koncertavo Lietuvoje sparčiai populiarėjanti grupė „Baltos varnos“. Šios grupės atliekamos dainos kupinos folkloro elementų ir etnomotyvų.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Kaip ir ankstesniaisiais metais, į renginį atvyko keletas prekeivių, tačiau didesnės mugės dėl saugumo atsisakyta. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė medžio dirbiniais prekiavęs Emilis iš Pagramančio, žmonės atėjo ne apsipirkti, o praleisti laiko, todėl daug išparduoti nepavyko. Tiesa, vaikai tėvelius tempėsi prie prekiavusiųjų spalvingomis smulkmenomis ir žaislais. Eilė nusidriekė ir prie cukraus vatos. Suaugusiesiems buvo ir rimtesnių užkandžių, nealkoholinių gėrimų.

Nors karantinas šalyje ir baigėsi, valstybės lygio ekstremalioji situacija išlieka – kultūros, pramogų ir kituose renginiuose atvirose erdvėse tegali dalyvauti iki 700 žmonių, neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo. Tarp žmonių vis dar privaloma palaikyti metro atstumą, išskyrus šeimos narius ir artimuosius. Saugaus atstumo susirinkusieji gal ir nelabai laikėsi, glėbesčiavosi su seniai matytais draugais, o vaikai okupavo parko žaidimų aikšteles, tačiau šventės dalyvių nesusirinko tiek gausiai, kiek ankstesniaisiais metais, nors oras buvo puikus. Kita vertus, ir gerai, kad nenutiko kaip Jonų mieste Jonavoje, kur viename Joninių renginių teko stabdyti koncertą dėl per gausaus klausytojų būrio. Koncertas pratęstas tik auditorijai išsiskirsčius.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Renginio metu „Tauragės kurjerio“ kalbinta Emilija sakė į Jonines Taurų parke atvykusi iš Smalininkų, o kartu su ja buvęs Lukas – tauragiškis. Abu tikino, kad į Joninių šventę atvyko net nesidomėję, kokia programa numatyta, tiesiog norėjo ištrūkti iš namų. Muzikos, ant suolelių sėdėdama, klausiusis ponia Danguolė tikino, kad visada su vyru vyksta į Joninių šventę, tačiau šiemet ypač jos laukė, mat per ilgą karantino laikotarpį nebuvo jokių progų kur nors išeiti. O dar ir oras pasitaikė geras. Kita jauna tauragiškių pora teigė pasigedusi linksmesnės muzikos – koncertavusi grupė „Baltos varnos“ jiems patinka, tačiau tokia proga norėjosi ko nors linksmesnio.

– Šiemet kažkaip liūdnokai viskas. Ir žmonių mažai, – išvadą padarė Karolina.

Tauragiškė Raimonda į šventę buvo atvykusi su vaikais, tačiau jiems greitai pabodo, todėl nesulaukusi uždegant laužo šeima išvyko į namus. Moteris organizatoriams prašė perduoti pastabą, kad ir vėl pritrūko nuorodų, kur rasti tualetą – ne juokai blaškytis su mažais vaikais po parką ieškant tualeto. Dviejų vaikų mama dar atkreipė dėmesį, kad trūko šiukšliadėžių. Nusipirkę cukraus vatos, pagaliukus nuo jos vaikai ilgai nešiojosi, kol rado, kur išmesti.

Tauragės rajono savivaldybė Joninių šventei finansavimo neskyrė. Kultūros centro vadovas V.Bartušis patikino, kad viską darė savo jėgomis, išskyrus samdytą grupę „Baltos varnos“. Kultūros centras neatskleidžia, kiek kainavo šios grupės koncertas, esą ši informacija konfidenciali, tačiau V.Bartušis patikino, kad nebuvo brangu.

– Labai norėjome tęsti tradiciją ir surengti Jonines Taurų nuotykių parke, nes žmonės jos laukė. Nebuvo renginių nei Pagėgiuose, nei Rietave. Pas mus įvyko ir žmonių buvo gana daug, gal net vos daugiau nei galima šiuo pokarantininiu laikotarpiu. Stengdamiesi išvengti dar didesnio būriavimosi šventę paankstinome, – jau po šventės kalbėjo Kultūros centro vadovas.

Birželio 23-iosios vakarą Joninių laužas liepsnojo ir Vaitimėnuose, praėjusį savaitgalį Joninės švęstos Adakave ir Pagramantyje, o birželio 27 dieną vyks Dacijonuose. Ne tik Jovarų bendruomenės nariai, bet ir kiti tauragiškiai pasigedo smagios šventės Jovaruose. Žmonės ten linksmindavosi iki pat paryčių, bet koronavirusas padarė savo nelemtą darbą – šventės Jovaruose nebuvo.

– Kita vertus, nėra blogo, kas neišeitų į gera – surengsime kitą, kitokią, kitu laiku. Kaip tik šįvakar renkamės aptarti, – antradienį patikino Jovarų bendruomenės atstovai.

Vakar Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė informavo, kad liepos 17-ąją nuspręsta surengti Vasarvidžio šventę – koncertuoti pakviestas Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas ir Ona Kolobovaitė.

Joninės Ant Rambyno kalno šiemet buvo kuklios. Sigito Kancevyčiaus nuotrauka

Joninės ant Rambyno kalno Pagėgių savivaldybėje šiemet taip pat buvo kuklios – nekoncertavo nė viena kviestinė grupė. Ankstesniaisiais metais ant Rambyno Joninių naktį suplaukdavo minios žmonių, šventė šėldavo iki ryto. Deja, kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Pagėgių kultūros centro darbuotojai, šiemet savivaldybės valdžia pasikuklino – baimintasi koronaviruso protrūkio, todėl apsiribota vietos kultūros darbuotojų surengtais rateliais.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą