Jovaruose „nutūpė“ kalvio Kęstučio Plyskaičio nukaldintos gervės

Dalintis:

Miesto bendruomenė „Tauragės Jovarai“ pasipuošė kalvio Kęstučio Plyskaičio nukaldintomis metalinėmis gervėmis. Paukščiai nemaži – beveik 3 metrų aukščio. Bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė džiaugiasi, kad jie ne tik gražūs, bet ir universalūs – per Velykas ant jų nugarų eksponuoti margučiai, o dabar žydi gėlės.

Bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė patikino, kad ne tik ji, bet ir visi jovariškiai džiaugiasi tokiomis gražiomis gervėmis, kurios „parskrido“ iš šiltųjų kraštų ir įsitaisė Jovaruose.

– Gražūs Jovarai, graži aplinka, matyt, patiko gervėms ir jos čia nutūpė, – šmaikštavo pirmininkė. – Prieš pat Velykas mes jas įkurdinome, buvome dailių kiaušinių pridėję, o per Atvelykį, talkos metu, pasodinome gėlių. Turime puikius rėmėjus – „Jovarų šiltnamius“, gėlininkai Regina ir Petras Pukeliai mums visada dovanoja įvairių gražių gėlių.

Mintį apie gerves bendruomenė brandino dvejus metus, o šiemet ją pavyko įgyvendinti. Iki šiol Jovarų vasaros estradą puošė mediniai arkliukai, tačiau jiems supuvus jovariškiai pradėjo aktyviai ieškoti naujos puošmenos.

– Visi galvojome, kaip Jovarus papuošti. Sonata Jurgilienė pasiūlė gerves, pradėjau ieškoti, kas jas padirbdins. Šį pavasarį paskambinau kalviui Kęstučiui Plyskaičiui, jis labai greitai ir gražiai jas nukalė. Mes visi be galo jam dėkingi. Iki snapo bus beveik trys metrai, o kūnas – 1,30 metro aukščio. Vasarą ten pasodinsime kitų gėlyčių, kad gervės su uodega būtų. Metalinius paukščius įbetonavome, kad besigrožėdamas kas nors nenusineštų, – atviravo bendruomenės pirmininkė.

Pasak P.Gylienės, ilsėtis jovariškiai neketina, kadangi dar ne visos bendruomenės idėjos įgyvendintos. Bendruomenė planuoja iki Joninių spėti pasistatyti naują, didesnę nei buvusioji, vasaros estradą, kadangi senoji jau supuvo.

– Metalas dar laikytų, bet senoji estrada mums tapo per maža, reikia tentus tempti, todėl labai nepatogu. Truputį gavome pinigėlių, turime projektą, turiu jau ir meistrus. Jonines norime jau naujoje estradoje švęsti, jei viskas pasiseks. Planuojamos naujosios estrados dydis – 4,5 x 9 metrų. Darbo pas mus niekada netrūksta, – teigė P.Gylienė, bendruomenei, įkurtai prieš 15 metų, vadovaujanti keturioliktus metus.

Metalo kaina

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą