fbpx

Judumo savaitę tauragiškiai raginami trumpam pamiršti automobilį

Dalintis:

Trečiadienį skelbiama Europos judumo savaitės pradžia, kuri baigsis Diena be automobilio. Tauragės savivaldybė ragino dalintis idėjomis, kokie renginiai domintų tauragiškius, o Aplinkos ministerija skelbia apdovanosianti judriausius.

Europos judumo savaitės kampanija skatina mažinti taršą, o šiemetinės savaitės, kuri prasidės trečiadienį, šūkis yra „Judumas – be jokios taršos!“ Renginių ciklu kasmet stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į transporto priemonių poveikį aplinkai, žmonių sveikatai. Savivaldybės skatinamos diegti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojai – bent trumpam iškeisti automobilius į paspirtukus, dviračius, ėjimą pėsčiomis, važiavimą viešuoju transportu.

Pranešama, kad ir šiemet Aplinkos ministerija per Europos judumo savaitę rinks pačius judriausius ir apdovanos juos prizais. Apdovanojimus pelnyti gali judriausia savivaldybė, valstybės institucija, mokymo įstaiga, ikimokyklinio ugdymo įstaiga, įmonė ir judriausias dviratininkas bei pėsčiasis.

Judumo savaitė oficialiai prasidės jau trečiadienį, o baigsis rugsėjo 22-ąją, kuri yra Diena be automobilio. Jau įprasta, kad populiariausi judumo savaitės renginiai yra pėsčiųjų ar dviračių žygiai, varžybos, įvairūs konkursai, viešos diskusijos, koncertai, automobilių išmetamų teršalų kontrolė.

Tauragėje Dieną be automobilio bus uždaryta Bažnyčių gatvės dalis nuo Vytauto gatvės iki Vasario 16-osios gatvės. Gyventojai raginami iš anksto planuotis keliones bei maršrutus, nes automobilių eismas minėtoje atkarpoje bus draudžiamas, o ja keliauti galės tik pėstieji bei netaršios transporto priemonės (elektromobiliai taip pat negalės važiuoti šia gatvės dalimi).

Primenama, kad pirmą kartą akciją „Mieste – be savo automobilio“ paskelbė prancūzai dar 1998 m. Vos po dviejų metų akciją perėmė Europos Komisija, o 2002 m. rugsėjo 22-oji jau paskelbta Diena be automobilio.

Judumo savaitės renginių programa dar nepaskelbta, tačiau tauragiškiai gali naudotis elektrobusais nemokamai, o Tauragės autobusų parkas Tauragės rajone nuo rugpjūčio 1-osios vežioja nemokamai. Ne vieną žinomą tauragiškį jau galima pastebėti gatvėse su populiarėjančiais elektriniais paspirtukais riedant į darbą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą