Ką daryti, jei aptaškė pravažiuojantis automobilis?

Dalintis:

Atšilo, sniegas tirpsta ir gatves bei šaligatvius semia pelkės. Pėstiesiems tenka pasisaugoti, tačiau ir vairuotojai privalo elgtis atsakingai – aptaškius pėsčiąjį gresia atsakomybė.

Prie pėsčiųjų perėjų stoviniuojantys tauragiškiai šiomis dienomis turi kaip reikiant pasisaugoti – telkšo balos, pro kurias didesniu greičiu važiuojantys vairuotojai gali aptaškyti. Tokia vairavimo kultūra kelia nemažą pasipiktinimą. Tačiau svarbu žinoti, kad už tokį įvykį vairuotojui gresia ir atsakomybė.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė Lina Banienė sako, kad kelyje svarbiausia – pagarba ir atsargumas.

– Šiuo metu oro sąlygos sudėtingos, gatvės šlapios, nešvarios, todėl vairuotojams važiavimas tokiomis gatvėmis taip pat yra labai sudėtingas. Tačiau jei vairuotojas piktybiškai ir tyčia važiuodamas automobiliu aptaško pėsčiąjį, už tai jam gali grėsti administracinė atsakomybė.

Pageidautina, kad šie įvykiai būtų užfiksuoti vaizdo fiksavimo priemonėmis. Šią informaciją pateikti galima per elektroninių paslaugų sistemą epolicija.lt, – tvirtino L.Banienė.

Pateikus informaciją, policijos pareigūnai įvertins, ar transporto priemonės vairuotojas padarė tam tikrą Kelių eismo taisyklių pažeidimą ir jį patrauks administracinėn atsakomybėn.

– Vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į vietas, kuriose yra balos ir važiuoti, jei įmanoma, lėčiau. Pėsčiasis, pamatęs didelę balą, turėtų suprasti, kad pravažiuojantis automobilis gali jį aptaškyti, todėl turėtų pasitraukti kiek įmanoma toliau nuo važiuojamosios dalies ir saugoti save, – atkreipė dėmesį Tauragės AVPK atstovė.

Skelbiama, kad jei pėsčiasis kreipiasi į policijos pareigūnus dėl aptaškymo, būtina nurodyti aptaškiusio automobilio valstybinį numerį, įvykio vietą, laiką bei aplinkybes. Jei turite – ir vaizdinę medžiagą. Didesnę žalą dėl aptaškymo patyrę pėstieji gali kreiptis ir dėl jos atlyginimo.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą