fbpx

Kad kiemas netaptų vagių taikiniu

Dalintis:

Kaip žinia, gera lauko kepsninė gali kainuoti nemažus pinigus, todėl dažnai vasarą kiemuose paliekami daiktai tampa vagių taikiniu. Šiltais ir šviesiais vakarais ilgapirščiai turi puikias sąlygas ne tik apžiūrėti svetimus kiemus, bet ir juose šeimininkauti, kai šeimininkai suminga. Vagys neretai nusitaiko į sodo techniką.

Draudimo bendrovės informuoja kiekvieną vasarą fiksuojantys dešimtis tūkstančių eurų dydžio nuostolius dėl dingusių vertingų daiktų iš kiemų ir terasų. Vienos draudimo bendrovės teigimu, praėjusią vasarą žala viršijo 60 tūkst. eurų. Vien dėl įrankių vagysčių pernai gegužės–rugsėjo mėnesiais bendrovės klientai patyrė apie 23 tūkst. eurų nuostolių. Nuostolių suma dėl pavogtų žoliapjovių, grandininių pjūklų, sodo technikos per tą patį laikotarpį sudarė bemaž 25 tūkst. eurų, o dėl pavogtų kepsninių ir lauko baldų – per 13 tūkst. eurų.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai sako, kad dabar tarp vagių populiarėja „atvirų“ vietų vagystė, kitaip tariant – iš kiemų. Tokias vagystes skatina ne vietoje palikti daiktai, kuriuos galima lengvai pasisavinti. Žinoma, prieš vagystes yra atliekami ir namų darbai, teritorijų išžvalgymai.

Įdomu tai, kad brangios lauko kepsninės taip pat gali tapti vagių grobiu. Tereikia turėti tinkamą transportą sunkiai keraminei kepsninei ir patykoti, kol šeimininkai išvyks iš namų. Jei vagys nutarė brautis į sandėliuką, tikėtina, kad iš ten čiups ir kitus bent kokią vertę turinčius įrankius.

Nuotrauka iš freepik.com

Pastebima, kad dažnai gaunami pranešimai apie tai, jog įrankiai pavogti iš neužrakintų patalpų. Arba buvo palikti negyvenamoje sodyboje ar sodo namelyje. Būtent todėl geriausia įrankius saugiai nakčiai užrakinti, net jei kitą dieną planuojate jais tęsti darbus.

Kaip nerekomenduojama socialiniuose tinkluose atostogų metu viešinti savo nuotraukų, nes galite sulaukti nekviestų svečių tuščiuose namuose, taip rekomenduojama ir nesigirti brangiais įrankiais ar kepsninėmis. Laisvalaikio nuotraukos – puikus įrankis ilgapirščiams įvertinti, ar verta užsukti į jūsų kiemą.

Nuotrauka iš freepik.com

Tauragės AVPK pareigūnai ragina gyventojus bendrauti su kaimynais ir susitarti, kad prižiūrėsite vieni kitų turtą išvykstant. Visada verta pasirūpinti papildoma apsauga – signalizacija, grotomis, apsauginėmis žaliuzėmis. Bene svarbiausias patarimas – visada uždaryti langus, užrakinti duris bei pasirūpinti tvirta spyna. Pro langus matomose vietose geriau nelaikyti vertingų daiktų, jie taip pat gali patraukti smalsuolių dėmesį. Taip pat rekomenduojama sodo techniką ir įrankius palikti tik rakinamose patalpose.

Aktyviai policijos pareigūnai siūlo ir žymėti vertingus daiktus, nes tai dabar galima atlikti patogiai internetiniame portale pazymetas.lt. Jei vis dėlto daiktus pavogtų, vėliau juos radus pareigūnams būtų lengviau nustatyti tikruosius daiktų savininkus.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą