Kad padėtų ukrainiečiams, siūlo pažeisti įstatymą

Dalintis:

Įsisenėjusi vietų darželiuose trūkumo problema dar paaštrėjo į Lietuvą atvykstant karo pabėgėliams iš Ukrainos. Darželiuose vietų reikia ne tik tauragiškiams, bet ir Ukrainos vaikams, kad jų mamos galėtų ieškoti darbo. Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje pasiūlyta į darželius tiesiog priimti daugiau vaikų – toks sprendimas pažeistų higienos normas.

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas prieš savaitę surengtos tiesioginės transliacijos iš savo kabineto metu išsakė mintį, kad nuo karo Ukrainoje pabėgusiems vaikams darželiuose reikalingos vietos.

„Vietų darželiuose rasim. Tada reikės pažeisti higienos normas, bet dabar situacija tokia – vienas kitas vaikas grupėse tos normos iš esmės nepablogins. Bendras lankomumas yra apie 70 proc. Tai visų vaikų kasdien ir nebūna“, – sakė meras.

Ketvirtadienį sušauktame Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė kreipėsi į komiteto narius: ikimokyklinio ugdymo įstaigose laisvų vietų šiuo metu nėra, ir tauragiškiai tėveliai priversti laukti eilėse. Tačiau skyrius sulaukė klausimo – ar galima tiesiog padidinti vaikų skaičių grupėse? Suskaičiuota – jei grupėse pridėtų po dvi vietas, rajono darželiuose būtų sukurtos 192 papildomos vietos.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Toks sprendimas padėtų derinti tėvams įsipareigojimus darbui ir šeimai, ukrainiečių vaikus galėtume priimti. Ši situacija reikalauja susitelkimo, siūlome prisidėti tokiais sprendimais. Lankomumas grupėse yra apie 60 proc. – jei pridedame po du vaikus, tai realiai lankantys vis tiek higienos normų neviršys. Tikrai lankomumas nėra šimtaprocentinis, – svarstė J.Veisienė.

Tokį siūlymą išgirdę tarybos nariai sukruto – kodėl tik po du vaikus? Tarybos narys Robertas Piečia iškart pasiūlė pridėti po penkis:

– Ne pirmas kartas mūsų istorijoje. Sykį pridėjome 5 vaikus į grupę ir nieko neatsitiko. Niekada nebuvo 100 procentų lankomumas. Pridėjus du vaikus į grupę, niekas nenukentėtų. Tos normos gal ne visada pagrįstos realiu gyvenimu. Siūlau pritarti.

Kolegai pritarti suskubo Stasys Lapė:

– Nėra ko trupinti, reikia grįžti prie ankstesnių skaičių. Tai reiškia, net padidinus 5-iais vaikais mes nepažeisime smarkiai tų normų. O jei kurią dieną ir ateis visa grupė, nieko ten tokio neatsitiks. Gražiai šnekam, o rezultatai ne tokie gražūs.

Švietimo skyriaus vedėja J.Veisienė vaizdžiai palygino, kad toks papildomai priimamų vaikų skaičius prilygtų naujo darželio pastatymui.

Nors idėja graži, galinti padėti išspręsti problemą ir tauragiškiams tėveliams, ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, čia pat iškelta problema – vaikų skaičių darželių ir lopšelių grupėse nustato higienos normos. Meras D.Kaminskas tvirtino, kad jau bandė problemą aptarti ir su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tačiau higienos normų nustatymą reguliuoja Sveikatos apsaugos ministerija. Tarp dviejų ministerijų sutarimą rasti esą ypač sunku.

– Aš pritariu, ir manau tai būtina iniciatyva. Turim visi suprasti, kad tai bus įstatymo pažeidimas, – rėžė D.Kaminskas, siūlydamas nedelsiant rengti raštus ir siųsti į ministerijas, kad būtų atsakyta į klausimus, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vadovė Viktorija Paulauskienė, išgirdusi apie tokio klausimo galimą svarstymą taryboje, nuogąstavo dėl lovų skaičiaus grupėse ir didėjančio darbo krūvio auklėtojoms.

– Būna, kad grupėje ir beveik visi vaikai susirenka. Lankomumas banguoja, vaikai serga, visko būna. Bet du papildomai pridėti vaikai situacijos, ko gero, nepakeistų. Tarptautinė situacija mums žinoma. Pažiūrėtume į tai žmogiškai, – tvirtino V.Paulauskienė.

Kiek kitokio požiūrio laikosi „Kodėlčiaus“ vadovė Lina Kymantienė, tvirtindama, kad higienos normos dėl vaikų skaičiaus grupėse yra labai griežtos ir darželių vadovai dėl jų nepaisymo gali sulaukti baudų. Jos teigimu, svarbus ne vaikų lankomumas, o sąraše esantys vaikai – pagal tai vertinamas atitikimas higienos normoms.

Jokių lengvatų priimant daugiau vaikų į darželius nenumato ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistai. Jų teigimu, problemą gali tekti spręsti valstybės lygmeniu, ministerijose.

– Vaikų, atvykusių iš Ukrainos, ugdymo grupių formavimo savivaldybėse klausimas šiai dienai aktualus ir svarbus. Sveikatos apsaugos ministerijos nuomone, higienos normos išimčių nenumato, jų būtina laikytis. Prioritetas yra vaikų interesai ir sveikata. Šiuo metu nustatytos higienos normos optimalios ir jų pažeisti negalima. Savivaldybės turėtų formuoti iš Ukrainos atvykusių vaikų grupes pagal galimybes, jeigu galimybių vaikų priimti, nepažeidžiant higienos normų nėra, turėtų apie tai informuoti Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad problema būtų sprendžiama valstybės lygmeniu, – „Tauragės kurjeriui“ tvirtino NVSC Tauragės departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Vitalija Juzėnienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą