Kada pradės dirbti poliklinikos, dar neaišku

Dalintis:

Poliklinikos vėl galės atverti duris pacientams, tačiau prieš tai turės atlikti Sveikatos apsaugos ministerijos užduotus „namų darbus“. Parengtą paslaugų planą privaloma suderinti su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Kada tai įvyks, „Tauragės kurjerio“ kalbinti Tauragės medicinos įstaigų vadovai dar nežino.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius sako, jog prieš pradėdamos vėl priimti pacientus įstaigos turi pasiruošti, kad būtų užtikrintas pacientų ir darbuotojų saugumas ir užkirstas kelias galimam koronaviruso infekcijos plitimui. Anot Tauragės PSPC vadovo, reikės kitaip organizuoti poliklinikos darbą, sureguliuoti medikų darbo grafikus, numatyti konsultacijoms ir procedūroms reikalingus kabinetus. Poliklinika turės užtikrinti pacientų srautų valdymą, atskirdama vyresnius nei 60 metų pacientus. Pagal sveikatos apsaugos ministro nurodymą šalies ligoninės ir poliklinikos galės pradėti dirbti tik suderinusios darbo planus su įstaigos infekcijų kontrolės specialistais, o tos, kurios tokių specialistų neturi, privalės konsultuotis su Higienos institutu.

– Daug reikalavimų. Tai didžiulis darbas, – sakė D.Petrošius.

Pasak jo, kol kas pacientai prireikus ir toliau gali telefonu kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertins, kokios pagalbos reikia.

– Ligos niekur nedingo, žmonėms reikia pagalbos, jiems reikia suteikti medicinos paslaugas. Tačiau šiandien dar negalime atsakyti, kada Konsultacinė poliklinika galės vėl priimti pacientus, – kalbėjo Tauragės ligoninės, kuriai priklauso Tauragės konsultacinė poliklinika, direktorius Liutauras Indriuška.

Jis patikino, kad darbuotojai patys bandys susisiekti su pacientais, kuriems dėl šalyje prasidėjusio karantino nebuvo suteikta medicinos paslauga, jei tik pacientas yra nurodęs savo kontaktus. Sveikatos apsaugos ministro nurodymu siuntimų, jei pacientai jais nepasinaudojo, laikas bus pratęsiamas.

Kiekviena poliklinika turi numatyti detalius įstaigos ir personalo veiksmus, jei gydymo įstaigoje būtų identifikuotas koronoviruso infekcijos atvejis.

Atnaujinus paslaugas, prioritetas ir toliau bus teikiamas nuotoliniam paslaugų teikimo būdui, tokiam kaip vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, šeimos gydytojo, gydytojo specialisto, slaugytojo konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas. Tiesioginis kontaktas su pacientu būtų tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.

Naudotis gydymo įstaigos liftu ir prie kabineto durų laukti galės ne daugiau kaip vienas pacientas, tik esant būtinybei – kartu su ne daugiau kaip vienu lydinčiu žmogumi. Paslaugos turės būti teikiamos griežtai joms paskirtu laiku. Pacientas į gydytojo kabinetą įleidžiamas likus ne anksčiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko. Rekomenduojama, kad visi pacientui paskirti tyrimai ir procedūros būtų atlikti vieno vizito metu.

Planinės odontologijos paslaugos dar nebus teikiamos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.