fbpx

Kaip pasipelnyti pandemijos metu, arba kodėl V.Uspaskicho vandens purtosi ir jo bendražygiai

Dalintis:

Pandemijos akivaizdoje, kai dalis gyventojų nerimaudami dėl savo sveikatos griebiasi šiaudo, į viešumą išlenda pasipelnyti norintieji ir siūlo placebą nuo visų ligų. Šįkart šalį nustebino Europos parlamento narys Viktoras Uspaskichas, socialiniame puslapyje pristatęs neva daugybę metų kurtą vandenį, kuris, pasak politiko, apsaugo nuo koronavirusinės infekcijos.

Pasirodžius šiai informacijai, per Lietuvą nuvilnijo pasipiktinimo banga. Kai mokslininkai metus plušėjo kurdami vakciną, o pasaulyje kasdien miršta tūkstančiai susirgusiųjų COVID-19, tokie mokslu nepagrįsti išsišokimai mažų mažiausiai stebina. Pasak politiko, šį vandenį jau vartoja daugiau nei 1000 žmonių Lietuvoje. Jis tikina stebuklingąjį vandenį siūlęs nemokamai dalinti Santaros klinikų pacientams, bet medikai jo pasiūlymo atsisakę. Anot V.Uspaskicho, 24 vandens buteliukai kainuoja 36 eurus, vandenį reikia gerti kasdien.

„Iš kinų gavome viruso energetinį kodą ir sukūrėme COVID-19 eliminavimo programą, vandens struktūrizavimo aparatą, mūsų vanduo sukuria ląstelinį imunitetą“, – tiesioginės transliacijos internete metu aiškino V.Uspaskichas.

Pardavėjai tikina nepardavinėjantys

Po pranešimu buvo nurodytas kontaktų, kurie prekiauja vandeniu, sąrašas. Tačiau kitą dieną jis iš feisbuko buvo pašalintas.

Tauragėje, vadovaujantis pirminiu paskelbtu sąrašu, šio vandens platinimu kol kas neužsiima niekas. Artimiausias šaltinis – Pagėgiuose. Nurodytas telefono numeris ir žmogaus, pardavinėjančio vandenį, vardas – Algis. Paskambinus atsiliepęs vyras sakė jokio vandens nepardavinėjantis.

– Pas mane tik pieno galit nusipirkti. Nežinau, kas čia kur mano telefono numerį įdėjo. Aš nieko nepardavinėju, – sakė vyras.

Prie V.Uspaskicho skelbimo pridėtas ir bendrasis telefono numeris, tačiau juo jau niekas neatsiliepia.

Tauragiškiai nuo partijos pirmininko atsiriboja

Darbo partijos Tauragės skyriaus pirmininkė Santa Kairienė tikina nesigilinusi į partijos pirmininko naują užsiėmimą.

Santa Kairienė

– Nenorėčiau nieko komentuoti. Mačiau apie vandenį reportažus. Šito vandens nevartoju ir nevartosiu, o partijos nariams įtakos daryti negaliu. Neturiu daug informacijos, – „Tauragės kurjeriui“ sakė S.Kairienė.

Paklausta, ką mano apie tokį partijos pirmininko žingsnį, moteris dar kartą patikino atsiribojanti ir susilaikanti nuo bet kokių komentarų. Klausiama, ar ji pati, susirgusi koronavirusu, pirmiausia gydytųsi V.Uspaskicho reklamuojamu vandeniu, S.Kairienė pakartojo nežinanti, ką atsakyti.

Šarlatanais lietuviai pasitiki

Kiek anksčiau Lietuvoje buvo ypač išpopuliarėję šarlatanai iš Rusijos, kurie už 10 000 litų pardavinėdavo puslitrinius medaus stiklainiukus, neva Sibire surinktas medus pagydydavo nuo vėžio. Kartą per mėnesį į Vilnių atskrisdavęs mokslininku prisistatydavęs vyras į susitikimus sutraukdavo po keliasdešimt žmonių. Tuo metu jis ragino imti paskolas, pirkti medų ir juo gydytis. Įsikišus policijai ir pradėjus ikiteisminį tyrimą, svečio iš Rusijos vizitai Lietuvoje baigėsi. Manoma, kad Rusijoje mistine ir dažnai nusikalstama veikla, viliojant iš gyventojų pinigus, užsiima apie 100 tūkstančių apsišaukėlių aiškiaregių, burtininkų ir raganų. Jie teigia galintys padėti išspręsti įvairius klausimus, pagydyti nuo mirtinų ir net mokslui neįveikiamų ligų. Žymiausias Rusijos ekstrasensas Anatolijus Kašpirovskis pirmąjį pasirodymą televizijoje surengė 1989 metų spalį. Pasirodymą stebėjo ir tūkstančiai lietuvių prie televizorių ekranų. Vėliau jis pradėjo turą po buvusias Sovietų sąjungos šalis. Lietuva – ne išimtis. 2007 metais Vilniuje į surengtą seansą buvo išgraibstyti bilietai ir „gydančios“ nuotraukos, vaizdo bei garso įrašai.

Ir dabar, pandemijos metu, A.Kašpirovskis pradėjo vesti nuotolinius seminarus ir kalbėti apie koronavirusą.

Žinomi žmonės pašiepia V.Uspaskichą

Reaguodamas į V.Uspaskich skleidžiamą informaciją, dainininkas Stanislovas Stavickis-Stano sukūrė eilėraštį. Vyras prieš kelerius metus įveikė onkologinę ligą ir į mokslu nepagrįstus „išradimus“ žiūri skeptiškai.

„Prieš vėžį su soda plikyta/ Prieš tanką su šakėm ir ietim/ Koronos vanduo neišgydo/ Tai logiška./ Reikia žinoti./ Nereikia tikėti“, – rašo Stano.

Po V.Uspaskicho pranešimu sarkastiškomis mintimis pasidalijo ir dainininkas Vaidotas Baumila: „Viktorai – palaikom ir share. Mes niekada neklausysime gydytojų profesionalų. Vėžį gydysime vandeniu, visas lėtines ligas – placebais. Jūs esate tas herojus, kurio nieks nenori, bet kurio visiems reikia. Tiesos nešėjas, šviesuliukas patamsyje. Ačiū, kad esate ir mokote mus sukti varkes. Pats pradėjau uždarinėti miško orą į koncervus ir pardavinėti po 1.50. Tai jokia naujiena – juk be Oro mes esame žuvę. Yra daug filmų youtube, kur aiškiai sakoma, kad jei nekvėpuosim – visiems p***c. Aš bandžiau, patikėkit, nebuvo smagu. Žodžiu pabandykit nekvėpuoti išvis – mirsit…“ – rašo V.Baumila.

Su Darbo partija, kuriai vadovauja V.Uspaskich, į Seimą patekęs Antanas Guoga oficialiai atsižadėjo bet kokių sąsajų su V.Uspaskicho reklamuojamu vandeniu: „Labai aiškiai noriu atsiriboti nuo Viktoro vandens procedūrų. Jeigu čia yra Darbo partijos komunikacinė linija, tai čia vanduo nepadės, čia jau reikia psichiatro. Jeigu partijos žmonės užsiima „gydomojo vandens“ distribucija, tai čia šamanų susirinkimas, bet ne politinė veikla. O gal jie verčiami taip daryti? Tada visą informaciją siųskite man. Manau, kad Pirmininkui reikia trauktis iš pareigų ir tada eiti gydyti žmones. Gal jam tai seksis? Gal jam tai padės?.. Kažkas turi netylėti ir aiškiai pasakyti, kad taip negalima. Kad yra atsakomybė prieš žmones. Kad partija neužsiims šarlatanizmu. Kad turime viską padaryti, kas nuo mūsų priklauso ir dar daugiau, kad sustabdyti virusą, išsivaduoti iš to sukaustymo ir baimės, kuri yra apėmusi šalį ir žmones.

Tokiais dalykais nejuokaujama. O jeigu čia rimta iniciatyva, tai mano vibracinis dažnis absoliučiai jos neatitinka“, – feisbuko paskyroje rašo A.Guoga.

Dalintis:

Palikite komentarą