Ką tik vykusioje spaudos konferencijoje aplinkos ministras pristatė atliekų tvarkymo rekomendacijas karantino laikotarpiu. Jo teigimu, rekomenduojama uždaryti didžiąsias atliekų surinkimo aikšteles, sergančiųjų koronavirusu atliekas tvarkyti kaip pavojingas ir stabdyti taros surinkimą prekybos vietų viduje esančiuose taromatuose.
Ministras paskelbė rekomendacijas
Spaudos konferencijoje aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pristatė rekomendacijas atliekų tvarkymui karantino laikotarpiu. Ministras skelbia, kad servetėles, vienkartinės kaukės, tualetinis popierius ir panašios atliekos turi būti metamos į vieną atskirą šiukšlių maišą. Jį pripildžius būtina užrišti ir mesti į mišrių atliekų konteinerį. Saviizoliacijoje esantiems asmenims atliekas mesti būtina į skysčiams nepralaidžius šiukšlių maišus, juos palikti už savo patalpos durų. Tokius šiukšlių maišus surinks paskirti savivaldybių darbuotojai ir išmes taip pat į mišrių atliekų konteinerį.
Prabilta ir apie taromatų veikimo stabdymą. Rekomenduojama tuščią tarą mesti tik į lauke esančius automatiškai veikiančius taromatus. Kitų veiklą planuojama stabdyti.
Ministro teigimu, koronavirusu užsikrėtusių asmenų naudotas servetėles, šluostes, kaukes ar respiratorius tvarkyti reikėtų kaip pavojingas atliekas.
Ne taip paprasta įgyvendinti
Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė atvirai teigė jau susipažinusi su rekomendacijomis ir ruošianti TRATC darbuotojams raštus, kuriuose viskas bus išdėstyta.
– Jau nuo praėjusios savaitės didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės (DASA) darbas buvo ribojamas. Sutrumpinome darbo laiką, nebuvo leidžiama naudotis nameliu, kuriame dar naudojimui tinkami daiktai sudedami. Tačiau šiandien DASA bus uždaryta. Planavome balandžio pabaigoje apvažiavimo būdu surinkti iš tolimesnių rajono vietų didžiąsias atliekas. Kol kas plano nekeičiame, tačiau jei karantiną pratęs, apvažiavimą teks atidėti, – vardijo V.Krištopaitienė.
Paklausus, ką reikėtų daryti su atliekomis, jei susirgęs koronavirusu asmuo būtų išleistas gydytis ambulatoriškai – kur dėti jo pavojingas atliekas. V.Krištopaitienė į šį klausimą tikslaus atsakymo neturėjo. Tvirtino, kad gal šiuo klausimu padėtų ligoninė.
Pagal aplinkos ministro rekomendacijas, siūloma dažniau dezinfekuoti ir atliekų konteinerius. TRATC darbuotoja patikino, kad kasmet konteineriai dezinfekuojami šiltuoju metų laiku, tačiau vadovaujantis ministro rekomendacijomis, dezinfekcija bus pradedama kuo skubiau. Svarstoma pagalbos kreiptis į savivaldybę ir Dunokus. Esą šie turi dezinfekavimui gavę licenciją ir tam tinkamų sertifikuotų priemonių.