Kalėdiniai vakarėliai šiemet persikėlė į internetą

Dalintis:

Kiekvieną gruodį privačių ir valstybinių įmonių darbuotojai laukdavo kalėdinių vakarėlių. Vieni tikėdavosi triukšmingos šventės ir muzikantų, kitiems pakakdavo simbolinių vaišių ir dovanų. Įmonių vadovams kalėdiniai pasibuvimai būdavo puiki proga geriau pažinti kolektyvą ir išgirsti lūkesčius. 2020 metais tokiems gyviems pasisėdėjimams kelias buvo užkirstas.

Šių metų šventės pralaimi

Pandemija kardinaliai pakeitė ne tik asmeninius gyvenimus, bet ir darbo, poilsio bei švenčių tradicijas. Nuotoliniu būdu priversti dirbti ir tie, kurie anksčiau priešindavosi naujosioms technologijoms. Pirmą kartą įmonių istorijoje kalėdiniai vakarėliai persikėlė į internetą.

– Žinoma, jei lyginsime du gruodžius (pernykštį ir šiemetinį), skirtumas milžiniškas. Ir ne tik „eglutėse“, kurias metams į priekį „parduodavau“ dar nesibaigus seniesiems metams. Skirtumas ir išprakaituotuose „Vytauto“ kibiruose, ir nušoktuose rateliuose, ir žingsniamačio rekorduose, ir ant pečių atneštuose maišuose dovanų. Praėjęs gruodis pagal šiuos rodiklius pernykščiam pralaimi. Skaudžiai. Na, gal pirmauja išsėdėtose prie kompiuterio valandose ruošiantis virtualiems susitikimams ar montuojant filmus (susitikimus) su vaikais, kur tikras Kalėdų Senelis prisijungia prie jų televizorių ir pasakoja, kad nepaisant karantino aplankys visus, – mintimis apie naują gyvenimo etapą pasidalijo tauragiškis Kalėdų senelis ir renginių vedėjas Laimonas Rimkus.

Kokie bus šie metai, L.Rimkus prognozuoti nedrįsta.

Savivaldybė nuotolinius apdovanojimus

Visiškai apmirė ir barų, koncertų salių, muzikos atlikėjų veikla. Žinomi muzikantai nepamena laikų, kai Kalėdas ar Naujuosius galėjo sutikti namuose, su šeimomis. Didžiausias darbymetis sukraudavo ir didžiąją dalį metinių pajamų. Koncertuoti žinomus atlikėjus kviesdavo ne tik verslas, bet ir valstybinės įstaigos. Pasak Tauragės rajono savivaldybės atstovo spaudai Kasparo Bertašiaus, nors ir karantininės, bet savivaldybės Kalėdos vis dėlto įvyko.

– Šventinis Tauragės rajono savivaldybės kolegų susirinkimas vyko internetu. Darbuotojai jau įpratę naudotis pokalbių programomis, tad viskas praėjo sėkmingai. Prisijungė daugiau kaip 80 savivaldybės darbuotojų. Savivaldybės vadovai aptarė metus, pasidalijo šventiniais linkėjimais. Taip pat įteiktos nominacijoms darbuotojams, kurie praėjusiais metais kolegų vertinimu buvo darbščiausi, iniciatyviausi ar kitaip pasižymėję ir atkreipę kolegų dėmesį, – sakė mero patarėjas.

Pasak savivaldybės atstovo, dovanos savivaldybės darbuotojus taip pat pasiekė. Kalėdų ir Naujųjų metų proga jiems buvo išdalinti oro drėkintuvai-difuzoriai ir eteriniai aliejai. Jų nupirkta už maždaug 3500 Eur. Be šių dovanų, visiems savivaldybės administracijos darbuotojams, išskyrus merą, vicemerę ir savivaldybės administracijos direktorių, išmokėtos šventinės premijos – kiekvienam po 120 Eur. Iš viso premijoms savivaldybės administracija atseikėti beveik 20 tūkstančių Eur.

– Ankstesniais metais kalėdiniai vakarėliai būdavo organizuojami savivaldybės darbuotojų lėšomis, dar apie 1500 Eur skirdavo savivaldybė, – informavo K.Bertašius.

Šilumininkams – praktiškos dovanos

Į virtualią erdvę nepersikėlė, bet be tradicinių kalėdinių dovanų neliko ir Tauragės šilumos tinklų darbuotojai. Pasak įmonės direktoriaus Audriaus Arcišausko, bendrovės darbuotojams nuspręsta įteikti praktiškas dovanas – čekius apsipirkti maisto prekių parduotuvėse.

– 2020 metais neturėjome trijų tradicinių renginių – kasmetinės ekskursijos, spartakiados prie jūros ir kalėdinio vakarėlio. Visada stengiamės motyvuoti darbuotojus, mylime juos ir vertiname. Ekskursiją nukėlėme geresniems laikams, tikimės, kad spartakiada vyks kitąmet, o kalėdinius vakarėlius jau spalį buvo galima numatyti, kad teks pamiršti. Anksčiau švęsdavome tai restorane, tai kokią salę išsinuomodavome, šįkart pasisveikinome virtualiai, kas prisijungė, tas prisijungė, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Arcišauskas, vadovaujantis 62 darbuotojų kolektyvui.

Pasak įmonės vadovo, jei pandemija pasitrauks, kolektyvas keliaus į Vilnių apžiūrėti senosios elektrinės ir šilumininkų muziejaus.

– Šiais metais įmonės rezultatai nėra tokie, kurie leistų lepintis priedais ar labai didelėmis dovanomis. Klimato kaitos, COVID-19 pasekmės akivaizdžios. Daugybė verslų ir biudžetinių įstaigų nedirba, laiko šildymo sistemą įjungę minimaliu režimu, kad neužšaltų, todėl teks skaičiuoti nuostolius. O jie – nemaži. Labai viliuosi, kad 2021-ųjų Kalėdos bus kitokios, – sakė A.Arcišauskas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą