Kalėdų tradicijos gyvos žinomų tauragiškių namuose

Dalintis:

Visos šeimos per didžiąsias metų šventes kuria tradicijas, kurias stengiasi perduoti iš kartos į kartą: gamina išskirtinius patiekalus, traukia šv. Kūčių nakties burtus, keičiasi ypatingomis dovanomis. Paklausėme, kokias šeimos tradicijas kuria ir kaip šventes sutinka žinomi Tauragės rajono žmonės.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė

– Šventos Kūčios ir Kalėdos yra išskirtinai šeimos šventė. Laiką leidžiame kartu su šeima, lankome tėvus. Kadangi ir mano, ir vyro tėvai gyvena Tauragėje, tai pasiskirstome: vienais metais Kūčias sutinkame pas mano tėvus, o Kalėdas pas vyro, kitais metais keičiamės, – sakė savivaldybės administracijos vadovė.

G.Rakauskienė pasidžiaugė, kad šeimoje yra mažų vaikų, todėl visi tiki ir Kalėdų senelio stebuklais.

Gintarė Rakauskienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Turime keturmetę, kuri labai laukia Kalėdų Senelio, laukiame jo dovanų ir mes. Vaikai dovanas po eglute randa Kalėdų rytą. O aš kiekvienais metais turiu tradiciją per Kalėdas šeimai dovanoti didelį paukštį. Šiemet tai bus didelė, 6 kilogramų žąsis. Ji jau marinuojasi. Vieną dieną žąsį marinuoju viename rasale, antrą dieną perdedu į kitą. Reikia daug pasiruošimo, daug įdėti meilės, bet tai mano dovana ir padėka už praėjusius metus, – apie kuriamą Kalėdų tradiciją pasakojo administracijos direktorė.

Paklausus, kokio dydžio orkaitėje kepa Kalėdų paukštį, G.Rakauskienė juokėsi, jog būtent 6 kilogramų kalakutas telpa į tradicinę orkaitę.

Lietuvos gydytojų sąjungos Tauragės filialo pirmininkas Andrius Burmistrovas

– Šventos Kūčios mūsų šeimoje yra tradicinės. Visada laužiame kalėdaitį, degame žvakelę, susėdame visi prie bendro stalo. Anksčiau kepdavome ir kūčiukus, virdavome kisielių, bet pamažu modernėjame. Jau nebereikia ir gausybės patiekalų. Juk svarbiausia yra laikas praleistas kartu, – apie šeimos tradicijas pasakojo gydytojas ir pabrėžė, jog Kūčių vakarienę jie visada valgo savo namuose Tauragėje.

Andrius Burmistrovas. TK archyvo nuotrauka

– Per Kalėdas stengiamės aplankyti gimines. Šiais metais taip pat darysime. Turime tradiciją dovanoti dovanas visai šeimai. Vaikai gauna dovanėles nuo Kalėdų Senelio, eidami į svečius dovanojame tai, kas pravers visiems, – sakė A.Burmistrovas.

Iš Kauno kilęs gydytojas pasidalino ir patiekalu, kuris jam asocijuojasi su Kalėdomis.

– Jei kam Kalėdas primena mandarinai, tai man Kalėdos yra silkė su keptais svogūnais ir pomidorų padažu. Nesu geras kulinaras, bet padedu žmonai supjaustyti baltą mišrainę. Tokiam darbui kūrybinių gebėjimų nereikia, – juokauja Tauragėje žinomas ir mylimas gydytojas.

Tauragės seniūnas Žilvinas Majus

Žilvinas Majus. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Dar prieš dešimtmetį visos šventės būdavo pas senelius Šilutės rajone, o dabar šventes sutinkame tėvų namuose. Tradicijos liko tos pačios, pasikeitė tik vieta. Šieno po staltiese nededame, burtais neužsiimame, bet susirinkti visiems į krūvą yra smagu. Šiais metais švęsime pas manė tėvus Tauragėje. Patiekalų ant stalo per Kūčias daugiau nei 12 būna ir dauguma jų, visiems gerai žinomi, tradiciniai,– sakė seniūnas.

Miesto ūkį kasdien prižiūrintis Ž.Majus šventinius patiekalus palieka ruošti šeimos moterims, o pats rūpinasi dovanomis.

– Suaugusiesiems visada sakome, kad ne dovanose švenčių esmė, prašome dovanoti su protu arba nedovanoti visai, – savo prašymą draugams ir artimiesiems išsakė seniūnas.

Linksmų, šiltų ir sveikų švenčių!

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą