Kaltinimo žmogžudyste išvengė

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo Pravieniškių pataisos namuose kalinčio Orneto Veiso bylą. Šįkart keturis kartus jau teistas tauragiškis kaltintas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Teismui savo kaltę O.Veisas pripažino, tačiau po sumušimo mirusio vyro laidojimo išlaidas atlyginti atsisakė.

Tauragiškiui Ornetui Veisui kaltinimai už viešosios tvarkos pažeidimą ir sunkų sveikatos sutrikdymą buvo pareikšti dėl praėjusių metų birželio 14-osios įvykių. Kaltę vyras pripažino, savo veiksmų gailėjosi. O.Veisas teismui pasakojo, kad birželio 14-osios vakarą savo jaunesnįjį brolį palydėjo prie Jūros upės, mat šis norėjo išsimaudyti. Prie upės jis išgirdo savo jaunėlį brolį šaukiant ir verkiant. A.J. neva tąsė jį už ausies. Čia pat O.Veisas prisiminė skolą, kurios A.J. jam negrąžinęs. Tačiau, kaltinamojo teigimu, akivaizdžiai neblaivus vyras jį pastūmė. O.Veisas jam trenkė. A.J. nuo smūgio pargriuvo prie pat tako, vedančio į upę. Kaltinamojo teigimu, iki vandens buvo likęs apie 15 metrų atstumas.

Vėliau paaiškėjo, kad O.Veiso sumuštas A.J. nuskendo Jūroje. Tik kaltinamasis teismą tikino, kad vyrą po smūgio paliko gyvą – esą net girdėjo, kaip jis parvirtęs užknarkė. Kaltinamasis tą patį vakarą su draugais išvyko į Klaipėdą, kur sulaukė pažįstamo asmens, pranešusio, kad A.J. rastas upėje nuskendęs, skambučio. Nors šia žinia O.Veisui patikėti buvo sunku, tuo, kas atsitiko, jis galutinai įsitikino grįžęs namo iš Klaipėdos.

Teismui liudyti buvo pakviestas V.J., prie upės Jovarų mikrorajone nuėjęs tą patį vakarą, apie 22 val. Jis ir pamatė vandenyje skenduolį. Liudytojas pasakojo pastebėjęs ir kelių metrų ilgio šliaužimo žymę krante. Jam susidarė įspūdis, kad A.J. šliaužė ir įkrito į vandenį.

Tyrimais nustatyta, kad nuskendęs A.J. iš tiesų buvo neblaivus – jo kraujyje rasta daugiau nei 2 prom. alkoholio. Teismo nuosprendyje teigiama, kad prieš mirtį vyro patirti sužalojimai laikomi sunkiu sveikatos sutrikdymu, tačiau įtakos mirčiai jie neturėjo.

Kaltinamasis teismui teigė sutinkantis atlyginti A.J. tėvui 1500 eurų neturtinę žalą. Tačiau tokio pat dydžio turtinę žalą dėl laidojimo išlaidų atlyginti atsisakė.

Išnagrinėjęs visas aplinkybes, Tauragės apylinkės teismas pripažino O.Veisą kaltu. Jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau dėl kaltinamojo prisipažinimo teismas nutarė bausmę sumažinti trečdaliu ir vyrui skirta galutinė dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Taip pat O.Veisas turės mirusiojo tėvui atlyginti 1500 eurų neturtinę žalą. Turtinės žalos reikalavimas atmestas.

Nuosprendį dar galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą