Karantinas į užmarštį nustūmė miesto gimtadienį: šiandien Tauragei sukanka 513 metų

Dalintis:

Serganti Lietuva tuoj pradės antrąją karantino savaitę. Šalyje jau registruti 69 viruso atvejai, šiąnakt konstatuota pirmoji mirtis nuo koronaviruso. Šiek tiek linksmesnė žinia – oficialiai Tauragėje koronaviruso atvejų iki šiol neregistruota. Liūdna statistika užmarštyje paliko Tauragei itin svarbią datą – šiandien, kovo 21-ąją, Tauragės miestui sukanka 513 metų. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Tauragė paminėta 1507-aisiais.

Visą šią savaitę miestas buvo gerokai tuštesnis nei įprastai. Šeštadienis ne išimtis. Visada gausus Tauragės ūkinis turgus šįryt tuštutėlis. Prie vartų bulves pardavinėja tik keletas prekeivių. Uždarytos parduotuvėlės, neveikia grožio salonai. Per savaitę gerokai tuštesni tapo ir didieji prekybos centrai, nors policija vis gauna pranešimų apie karantino taisyklių nesilaikančius prekeivius. Už šiuos pažeidimus prekybininkams gresia baudos, galinčios siekti ir 3000 eurų.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kovo 20-ąją parengė rekomendacijas prekybininkams, karantino šalyje laikotarpiu prekiaujantiems maisto produktais turgavietėse. Šiuo sudėtingu laikotarpiu prekiautojai turgavietėse turi taikyti griežtesnes nei įprastai higienos užtikrinimo priemones ir laikytis privalomųjų maisto tvarkymo ir kitų reikalavimų. Atkreiptinas ypatingas dėmesys į atvejus, kai prekiautojai negali užtikrinti sustiprintos nefasuotų maisto produktų apsaugos nuo galimos taršos (pvz., įsirengti atitvarus nuo lankytojų, apsaugančius vartojimui paruoštus nefasuotus maisto produktus nuo galimos taršos). Tokiu atveju nefasuotais maisto produktais, kurie prieš juos vartojant nebus plaunami, termiškai apdorojami, lupami, gliaudomi ar pan., galima prekiauti tik iš anksto juos supakavus.

Taip atrodė ištuštėjusi Bažnyčių gatvė penktadienio popietę. Renaldo Malycho nuotrauka

Prekiaujantieji termiškai apdorotais (virtais, rūkytais) ir žaliais gyvūninės kilmės produktais turi dėvėti apsaugines priemones (chalatus, pirštines, prijuostes), o vienkartines apsaugines priemones keisti kaskart susiteršus gyvūninės kilmės medžiagomis (mėsa, riebalais, krauju). Apsaugines priemones privaloma dėvėti ir prekiaujant kitais nefasuotais produktais (sveriamais sausainiais).

Tauragės ūkinis turgus. Renaldo Malycho nuotrauka

Šią savaitę paskelbtas ir ribojimas vaikštinėjimams lauke. Nuo šiol būriuotis parkuose, skveruose, vaikų žaidimų aikštelėse galima tik ne daugiau nei 5 žmonių grupėmis.

Vakar paaiškėjo, kad atšaukiama ir Tauragės miesto šventė, suplanuota birželio pradžioje. Šia švente ir siekta paminėti 513-ąjį Tauragės miesto gimtadienį.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą