fbpx

Karantinas paskatino atverti fotoarchyvus

Dalintis:

Tauragėje gerai žinomas fotomenininkas, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus, panašu, sulėtinto gyvenimo tempo nepripažįsta. Kone visai sustojus visuomeniniam gyvenimui ir darbui muziejuje, fotografas ėmė traukti lobius iš savo sukaupto milžiniško nuotraukų archyvo.

Stebintys socialinius tinklus jau galėjo pastebėti Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ puslapio feisbuke suaktyvėjimą. Kone kasdien ten užsukus galima išvysti naujų nuotraukų. Na, naujomis gal nelabai pavadinsi – kai kurios akimirkos užfiksuotos prieš 20 ar net 30 metų. Tačiau daugeliui jos nematytos, ar net apskritai iki šiol nebuvo išvydusios dienos šviesos.

Kol kas užfiksuotuose kadruose – didelis asmeninis tauragiškio fotografo Benjamino Pociaus archyvas. Socialinių tinklų vartotojus žavi jo prieš daugelį metų užfiksuoti vaikai, sniego gniūžčių karas. Tikėtina, kad šie mažieji jau ir savo vaikus yra užauginę.

Benjamino Pociaus nuotrauka

Asmeninėje Romualdo Vaitkaus paskyroje publikuojamos jo paties fiksuotos akimirkos. Pašnekovas užtikrino, kad turi sukaupęs didžiulį archyvą, kuriam iki šiol nerado laiko.

– Įdomu parodyti senus kadrus, kuriems jau kokie 20-30 metų. Stengiuosi atrasti su Tauragės žmonėmis, kurie gerai pažįstami. Gal kai kuriais atvejais ir būtų reikalingas detalesnis aprašymas, – kalbėjo R.Vaitkus.

Menininkas pasakojo, kad anuomet dirbo su keliomis skirtingomis redakcijomis, todėl nuotraukų archyvuose yra ne tik tauragiškių, bet ir kitų rajonų gyventojų. Todėl tenka gerokai paieškoti, viską peržiūrėti, kol atrandamas įdomus ir aktualus kadras, kurį tauragiškiams būtų smagu pamatyti.

– Sunku pasakyti, kiek archyve vienetais yra nuotraukų. Turbūt šimtais tūkstančių. Laikmenomis tai bus 10 terabaitų. Dabar peržiūriu atsiras bylas, Sąjūdžio archyvus irgi. Pas mane viskas sustyguota, – tvirtino pašnekovas.

Romualdo Vaitkaus archyvai surūšiuoti, kaip pats sakė, pagal nuotraukų užfiksavimo metus. Metų aplanke nuotraukos dar suskirstytos pagal atskiras temas. Šiuo metu fotomenininko feisbuke galima išvysti daugelį savivaldybės specialistų, valdininkų, kultūrininkų. Ne vienas komentatorius dėkoja už tokius prikeltus prisiminimus.

– Dabar toks nevilties ir negatyvo laikas. Norėjosi pradžiuginti žmones. Smagu, kad pavyko pralinksminti, džiaugiuosi, kad stebi. Manau, tam dabar pats tinkamiausias laikas, – džiugesio neslėpė fotomenininkas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą