Karantinas – tik į naudą: siuva įspūdingus kūrinius

Dalintis:

Daiva Paldavičienė (34) pagal individualius užsakymus siuva madingas laisvalaikio kuprines vaikams ir paaugliams. Jos rankų darbo gaminiai sulaukė populiarumo,  užsakymų sąrašas – dviem mėnesiams į priekį. Svarbiausia Daivai – kokybė, turi ambicijų plėsti veiklą. Nuo karantino pradžios, atidėjusi įprastus darbus, prisiuvo daugybę apsauginių kaukių, ne pardavimui – išdalijo. Dabar, pagauta įkvėpimo, kuria naują kuprinių kolekciją.

Vos spėja – daug užsakymų

Daiva Paldavičienė gyvena naujakurystės džiaugsmu – su šeima per Kalėdas atsikraustė iš Tauragės į gimtąjį Mažonų kaimą, įsikūrė prosenelės valdoje pasistatytame name. Jai smagu klausytis paukščių čiulbėjimo, grožėtis šalia sruvenančiu upeliu. Daiva su vyru Mantu augina du vaikučius – Gvidą (10) ir Kamilę (6). Po dukrytės gimimo nenorėjo grįžti į darbą, todėl kilo idėja siūti pagal individualius užsakymus.

– Man labai smagu būti ir dirbti namuose, pasak vyro pusseserės, esu namų fėja. Nuo mažens siuvau žaislus ir labai mėgau rankdarbius. Susilaukusi dukters nusprendžiau mokytis siuvimo amato, Profesinio rengimo centro mokytoja Regina Paulikienė mane vis padrąsindavo, pastūmėjo eiti pirmyn. Pradėjau siūti sukneles ir kepures. Vilniuje išmokusi gaminti kuprines, nesiblaškau – dabar siuvu tik jas, – pasakojo Daiva. – Vyras mane labai palaiko, namiškiai įpratę, kad aš vis kažką kuriu, tai jiems ne naujiena.

Įspūdingus rankų darbo žaislus Daiva skiria tik savo vaikams, jų neparduoda. Norėdama pralinksminti sergančią dukrą, neseniai kartu meistravo lėles ir arkliukus. Gaminti žaislus pardavimui trūksta laiko. Pasak Daivos, ji ir taip nespėja, turi daugybę užsakymų – žmonės kuprinių laukia du ar net tris mėnesius. Laisvalaikio kuprines siuva tik vaikams ir paaugliams, tačiau moterys išprašo, kad pasiūtų ir joms. Daiva sau kuprinių nei rankinių neperka – pasisiuva pati, jas nešiodama reklamuoja savo dirbinius.

Mama su dukra pristato kuprinių, skirtų poilsiui, kolekciją
Asmeninio albumo nuotraukos

– Vieną kuprinę siuvu dvi dienas – tuo pačiu rūpinuosi vaikais, atlieku namų ruošos darbus. Kūrybinės idėjos kyla bet kur – su šeima iškylaujant ar ką nors dirbant. Kartais susiplanuoju, o pamačius audinį viskas keičiasi iš pagrindų, – atviravo versli mama. – Siuvu iš dirbtinės odos ir natūralios medvilnės. Spalvos įvairios, derinamos pagal klientų norus. Pagrindinis modelis nekeičiamas, jis – tobulas. Laisvalaikio kuprines gaminu trijų dydžių: visiškai mažutes, vidutinio dydžio ir dar didesnes – suaugusiems.

Įkvėpimas būtinas

D.Paldavičienė linksmai pasakojo, kad karantino laikotarpiu įžvelgė daug pliusų. Nors siuvo mažiau, tačiau rado daugiau laiko kitiems darbams, daugiau laiko praleido su vaikais. Kurpdama kuprines vaikų prašydavo luktelėti ir pažaisti vieniems, per karantiną laiko užteko viskam.

– Dabar naują kolekciją mintyse dėlioju. Siuvimas man – kūryba, o ne darbas. Kūryba – visas mano gyvenimas, nerimstu, jei nepadarau to, kas mano galvoje. Net jei daug užsakymų, bet nėra įkvėpimo, tą dieną nedirbsiu. Karantinas – poilsis mano sielai ir smegenims, ramiai gimsta naujos mintys ir idėjos, kaip sumanymus įgyvendinti, – kalbėjo talentinga moteris. – Vienodų kuprinių nėra, skiriasi bent detalė. Būna, kad pamatęs pasiūtą gaminį klientas iš karto jį nuperka. Siuvu pagal individualius užsakymus, nespėju tiek prisiūti, kad važiuočiau į muges pardavinėti. Kuprines klientai užsisako feisbuke „KAMI Handmade“ paskyroje, pavadinimas – dukters Kamilės vardo trumpinys.

D.Paldavičienė norėtų plėsti veiklą, svajoja apie nedidukę siuvyklėlę, kurioje dirbtų keli pagalbininkai. Ji neslepia, kad yra reikli. Papasakojo, kaip kartą nusivylė siuvėja – pagalbininke, kuri nepasitarusi savavališkai nusprendė kitokiu siūlu siūti gaminį. Daiva tvirtina, kad svarbiausia – kokybė. Paskutiniu metu populiaru samdyti siuvyklas masiniams siuviniams, bet Daivai šis variantas netinka – turi matyti visą procesą. Teigia esanti labai atkakli – jei sumanė, būtinai padarys, nors patyrus nesėkmę tektų ir ašarą nubraukti.

– Man arčiau širdies natūralios spalvos, juoda, balta, galiu pastelinę įterpti. Žinoma, mergaitėms neįmanoma be rožinės spalvos, bet oranžinės tikrai mano gaminiuose nerasite. Kuriu kolekcijas, pernai jas pristačiau Tauragėje, – linksmai prisiminė siuvėja-dizainerė. – Daugelis plačiai reklamuojasi, aš to nedarau. Įkeliu kelias nuotraukas į feisbuką ir sulaukiu užsakymų net iš Amerikos, Anglijos ir Vokietijos. Kuprinių modeliukas yra mano mažoji Kamilė – ji puošeiva ir noriai pozuoja.

Kaukes išdalijo

Nors šiuo metu uždirba mažai, Daiva tiki, kad iš savo veiklos galėtų išgyventi, tačiau reikėtų daugiau laiko skirti siuvimui, vaikai privalėtų eiti į mokyklą ir darželį. Vaikiška kuprinė kainuoja 35–39 Eur. Kuo daugiau detalių ir sudėtingesnis pasiuvimo procesas, tuo gaminys brangesnis. Skirta moterims kuprinė kainuoja 46 Eur.

– Mano kuprinių pirkėjai – jauni žmonės, jie mėgsta dažnai keisti daiktus. Panešioję sezoną nori naujos kuprinės, todėl jas siuvu iš dirbtinės odos. Natūrali oda man patinka, iš jos pasisiuvau rankinę, – sakė populiarių kuprinių kūrėja. – Ekologija man svarbi, todėl stengiuosi panaudoti audinių atraižas. Nors siūti iš atraižėlių sunkiau, užtrunka, kol sudėlioji, tačiau audinių juosteles prikeliu antram gyvenimui. Tikrai nėra mirgu margu, subtiliai suderinu.

Neseniai grįžusi prie gamybinio proceso, Daiva gražių audinių atraižų, kurias ketinta išmesti, parsivežė iš siuvyklos. Jai džiugu, kad iš jų pasiūtas gaminys dar kurį laiką bus naudingas. Daiva mėgsta prailginti daiktų gyvavimo laikotarpį: restauravo unikalų stalą ir kėdes, iš nebereikalingų dėžių vaikams sumeistravo žaismingas daiktadėžes. Ji teigia, jog veiklos daug, ir apgailestavo, kad laiko didžiulis trūkumas.

– Nuo karantino pradžios siuvau apsaugines kaukes, apie 70 išdalinau visiems, kurie į mane kreipėsi. Draugės, dirbančios ligoninėje, ne kartą jas vežė savo kolektyvams, – karantino pradžią prisiminė D.Paldavičienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą