fbpx

Kaukės taps privalomos tik prekybos ir susibūrimų vietose

Dalintis:

Šiandien ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė naujausius COVID-19 komiteto posėdžio sprendimus, kuriuos dar tvirtins Vyriausybė. Panašu, kad netrukus kaukių dėvėjimas bus tik rekomenduojamas.

Ministras pirmininkas teigia, jog viešose vietose apsauginių kaukių dėvėti nebebus privaloma, o tik rekomenduojama. Tai bus taikoma ir sportuojant uždarose erdvėse. Nepaisant šio pokyčio, kai kur kaukes dėvėti liks privaloma: vietose, kur susirenka daug žmonių, kur buvimas užtrunka ilgesnį laiką. Paprastai tariant, kaukės būtinos turgavietėse, prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose.

Komitete nuspręsta leisti švietimo įstaigoms pačioms rinktis, kokia forma tęsti ugdymo procesą – ar jis toliau turėtų vykti nuotoliniu būdu, ar grąžinti vaikus į klases. Galimas ir trečiasis variantas – taikyti mišrų ugdymo būdą.

Ministras pirmininkas tikina, kad Vyriausybė ieškos būdų subsidijuoti vaikų vasaros stovyklas, kad bent dalis tėvų išlaidų būtų padengta.

Šio mėnesio pabaigoje planuojama atnaujinti ir profesionalaus sporto varžybas. Tiesa, žiūrovų tribūnos kol kas liks tuščios, mat jiems nebus leista lankytis tokiuose renginiuose.

Visgi bus leista lankytis kitokiuose renginiuose, jei dalyvių bus ne daugiau kaip 30, pavyks išlaikyti saugų atstumą tarp žmonių. Informuojama, kad epidemiologinei situacijai leidus bus leidžiama renginiuose lankytis ir daugiau žmonių.

Jau ateinantį pirmadienį kabinetų duris pravers odontologai. Tačiau tai padaryti galės tik specialius reikalavimus įvykdžiusieji: parengę specialius planus, kaip organizuos darbą, numatys, kaip užtikrins pacientų ir personalo saugumą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą