Keičiant lempas gatvės šviestuvuose stengiamasi sutaupyti

Dalintis:

Dar visai neseniai Lauksargiuose nušvito paskutinė tamsi vieta – parkelis, o visos gatvės, įrengus apšvietimą ir pastačius modernius šviestuvus, šviesą tamsiu paros metu pradėjo skleisti gerokai anksčiau. Vietos gyventojai nebeįsivaizduoja gyvenimo tamsoje, todėl neveikiant kuriam nors šviestuvui rūpinasi, kad problema būtų išspręsta. Tai aktualu ypač dabar, prasidėjus tamsiajam laikotarpiui.

Dėl neveikiančio šviestuvo netekęs kantrybės Lauksargių gyventojas paskambino į „Tauragės kurjerio“ redakciją ir išliejo širdgėlą: „Kodėl trečius metus Šlaito gatvės gale, tarp 13-14 namų, neveikia apšvietimas. Ten kažkada buvo avarija, stulpus sutvarkė, bet lempos neveikia.“

Lauksargių seniūnijos seniūnas Mindaugas Giačas patikino, jog situacija jam žinoma. Po avarijos atstatę šviestuvą nepatikrino, ar lempa šviečia.

 Ta avarija ne prieš kelis metus buvo, o pernai. Vieną lempą keisti finansiškai neapsimoka. Tuo labiau, kad ji pačiame gatvės gale dega, kur prasideda žvyrkelis. Šiais metais buvo daugiau tokių atvejų, kai perdega. Savaitės, ar dviejų laikotarpyje jas visas pakeisime. Senyvas, virš 80 m., žmogus vis eina pas mane, ta mūsų problema metus tęsiasi. Čia ne gatvės apšvietime esmė yra. Jis nori, jog jo kieme butų šviesu, jis pasiilgo tos šviestuvo šviesos. Vasarą apšvietimo nereikėjo, dabar – pakeisim, tvirtino seniūnas.

Šiuo metu šviestuvams Lauksargių miestelyje reikia penkių naujų LED lempų. Seniūnas su elektriku patikrino, kurios veikia, kurios nebeatlieka funkcijos. Paklaustas, ar viena gatvės šviestuvo lempa yra brangi, Mindaugas Giačas teigė, jog tai tikrai nepigus dalykas.

Su darbais, su pakeitimu apie 200 Eur, gal truputį net daugiau kainuoja. Nes ir bokštelio nuoma, ir už darbus susimokėti elektrikams reikia. Čia taip neina, kad su kopėčiomis pasilipus pakeistume. Šviestuvo aukštis maždaug 7 metrai. Ir darbų sauga būtina, aukštalipio pažymėjimo reikia, mūsų darbininkai tai nelips. Žinot, mes tuos pinigėlius irgi dėliojamės. Dėl vienos lempos viską samdyti mums per brangu, kai dabar daugiau lempų keisim, tai mums pigiau kainuos, neabejoja seniūnijos vadovas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą