Keičiasi karantino sąlygos, siekiama didinti baudas

Dalintis:

Vakar Lietuvos Vyriausybė nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Taip pat paskelbta rekomendacija viešose vietose būti su nosį ir burną dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis. Keičiasi ir buvimo parkuose bei parduotuvėse tvarka.

Vyriausybės sprendimu, gyventojams viešose vietose rekomenduojama būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones.

Nutarta sumažinti ir leistinas žmonių grupes – nuo šiol parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose prašoma lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius). Būtina laikytis saugaus kontakto (didesnio nei 2 metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių kontakto), higienos reikalavimų, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Svarbu ir tai, kad prekybos ir paslaugų vietose lankytis galės tik vienas šeimos narys, o pačios prekybos vietos tiek darbuotojams, tiek klientams turės užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

Ministrų posėdžio metu patikslinta tvarka ir dėl tarptautinių valstybės sienų kirtimo bei užsienio piliečių atvykimo karantino laikotarpiu.

Asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus bus vykdomas ir po kovo 26 dienos.

Vyriausybės pranešime spaudai taip pat primenama, kad karantino laikotarpiu užsieniečių atvykimas į šalį bus draudžiamas, tačiau nustatyta papildoma išimtis – atvykti į Lietuvos Respubliką  bus galima Vyriausybės nutarimu pagal atitinkamos valdymo srities ministro teikimą.

Prabilta ir apie karantino bei saviizoliacijos sąlygų nesilaikančius piliečius. Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms. Pataisose numatyta skirti dideles pinigines baudas – iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus. Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas.

Šie ANK ir BK pakeitimai dar nėra įsigalioję, jie turėtų būti svarstomi ir priimti artimiausiuose Seimo posėdžiuose.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuolat gauna pranešimų apie saviizoliacijos ar karantino sąlygų nesilaikančius asmenis. Nubaustų kol kas dar nėra.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą