Ketvirtadienį Tauragėje – kraujo donorystės akcija

Dalintis:

Paplitus koronavirusui uždrausti vieši renginiai ir susibūrimai. Taip pat nutrūko ir kraujo donorystės akcijos, kurių metu Nacionalinis kraujo centras aprūpindavo kraujo komponentais gydymo įstaigas. Tačiau jau leista akcijas atnaujinti, o Tauragėn kraujo centro medikai atskubės jau ketvirtadienį.

Šalyje paskelbus karantiną ir griežtai sustabdžius visus didesnius susibūrimus bei renginius, teko stabdyti ir mobiliąsias kraujo donorystės akcijas, kurias kas mėnesį kiekvieno rajono centre, taip pat ir Tauragėje, organizuodavo Nacionalinis kraujo centras (NKC). Tokias akcijas nutraukus, kraujo atsargos, reikalingos ligoniams ir sužalotiems žmonėms, buvo papildomos tik iš Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje esančių stacionarių Nacionalinio kraujo centro būstinių, kuriose donorai lankytis bei dovanoti kraujo galėjo ir karantino metu. Vis dėlto, NKC Klaipėdos filialo Neatlygintinos donorystės koordinatorė Rūta Ramanauskienė atvira – į stacionarius centrus atvykdavo tik netoli gyvenantys donorai ir galiausiai jų sąrašas ėmė sekti.

– Kraujo komponentų poreikis didžiulis, o karantino laikotarpiu sulaukėme tik Klaipėdos regiono donorų. Buvo sukaupta šiek tiek atsargų, tačiau ir jos beveik išseko. Bet jau gavome Sveikatos apsaugos ministro leidimą tęsti mobiliąsias donorystės akcijas. Laikomės visų būtinų saugumo priemonių, matuojame atėjusiųjų temperatūrą, valdome ateinančių donorų srautą, į salę įsileisdami tik po kelis donorus. Raginame ateinančius būtinai turėti kaukes, tačiau užmarštuoliams kaukes parūpinsime, – kalbėjo R.Ramanauskienė.

NKC atstovė pasakojo, kad šįkart didelio mobiliųjų akcijų viešinimo nesulauksime. Pirmiausia bus stengiamasi telefonais susisiekti su ankstesniais kraujo donorais, kuriems jau galima paaukoti kraujo. Laiko grafikas sudaromas nebus, mat ankstesnė patirtis rodo, jog natūraliai kraujo donorai ateina skirtingu laiku ir spūstys paprastai nesusidaro.

– Primename, kad jei žmogus grįžo iš užsienio, tai 28 dienas jis donoru negali būti. Tik praėjus šiam terminui ir esant visiškai sveikam galima dovanoti kraujo. Šįkart Tauragėje mobilioji donorystės akcija vyks Tauragės Švč.Trejybės parapijos namuose, kur yra erdvi salė bei nedidelė patalpa prieš salę, kur pasitiksime donorus, duosime jiems vienkartinius antbačius, – pasakojo NKC atstovė, patikindama, kad daugybei ligonių kraujo pastaruoju metu ima stigti.

Nors į artėjančią mobiliąją kraujo donorystės akciją asmeniškai bus kviečiami jau donorų sąrašuose esantys žmonės, laukiami ir norintys pirmą kartą dovanoti kraujo. Kraujo dovanoti pasiryžęs donoras turi būti pailsėjęs, pavalgęs, nevartojęs alkoholinių gėrimų. Donorystės dieną rekomenduojama išgerti daugiau skysčių.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą