Knygos „Nuodėmės parabolė“ kodą skaitytojams teks įveikti patiems

Dalintis:

Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovę Daivą Genienę tauragiškiai labiau pažįsta kaip gyventojų sveikatinimą propaguojančią specialistę, kad ji – meniškos sielos kūrėja, kol kas žino nedaugelis. Tačiau Daiva sako, kad kūryba ją lydi visą gyvenimą, o prieš keletą dienų išsipildė ilgai puoselėta svajonė – iš spaustuvės parkeliavo pirmoji jos knyga, kuri jau šį mėnesį bus pristatyta Vilniuje, o tauragiškiams – pavasarį.

Prisimatavo emociją

„Nuodėmės parabolė“ – pirmoji autorinė Daivos Genienės knyga, iki tol jos kūriniai publikuoti almanachuose, įvairiuose žurnaluose, laikraščiuose.

– Rašau ne tik eilėraščius, bet ir prozą, esė, ne viską publikuoju, ne viskuo kol kas dalinuosi. Kūriau jau mokykloje, studijų metais. Tiesiog eilėraštis ištinka arba neištinka, jis ateina ir jį užrašai, o jei neateina – pauzė. Įkvėpimas man ateina nelaukiant. Kartais kokio nors žmogaus pasakytas sakinys ar išgirstas žodis, kažkokia emocija padiktuoja žodį, kuris kaip siūlų kamuoliukas išsivynioja į eilėraštį, – kaip gimsta jos kūryba, pasakojo Daiva.

Sausio pabaigoje sulaukusi pirmosios leidinio siuntos, D.Genienė pasidarė asmenukę prieš veidrodį, todėl knygos pavadinimas įsiamžino atvirkštinis. Būtent šis kadras sukėlė nemažą smalsumą socialiniuose tinkluose, o autorė šmaikštavo, kad veidrodinis viršelio tekstas prabils tik dėmesingiausiems.

– Taip prisimatavau pirmąją emociją. Dabar man labai darbingas periodas, po darbo dalyvauju mokymuose, seminaruose, vykstu į kitus miestus. Todėl dar neteko pačiai giliai savyje pareflektuoti. Be abejo, smagu turėti tvarkingą savo kūrybos išraišką, – kalbėdama šypsosi kūrėja.

 Ne vienos nuopelnas

Tai, kad knyga išvydo dienos šviesą, Daiva tikino, jog tai ne jos vienos nuopelnas. Labiausiai ji džiaugiasi, kad į leidybos projektą įsitraukė bičiulės, kūrybos žmonės. Klubo „Vakarutė“ siela Ramunė Palekaitė-Vakarė knygelę redagavo, padėjo suteikti skyriams formą, motyvavo ir morališkai palaikė autorę. Labai padėjo ir klubo narė Virginija Norkevičiūtė.

Fotografei ir dailininkei Sigitai Flaksienei D.Genienė dėkinga už viršelio apipavidalinimą, atvirumą pokyčiams ir diskusijai. Pasak autorės, taip tik atrodo, kad rezultatas ateina greitai ir savaime, o realybėje kuriant daugybė klausimų kyla dėl spalvinių ir idėjinių dalykų, moterys skyrė daug laiko bendram kūrybiniam ieškojimui, todėl Daivos knyga – kelių menininkių bendras projektas.

– Kiekvienas mes turime pradžią, kai nesame užtikrinti tuo, ką darome, kai svarbus aplinkinių palaikymas, kai labai svarbu rasti savo klausytoją, o tik vėliau savo skaitytoją, kai svarbu rasti terpę augti, nes jei rašysi sau ir negirdėsi aplinkui rašančių, tai rezultatas gali ir nenudžiuginti. Tai už tą gražią pradžią, kuri atvedė į rezultatą, labai esu dėkinga „Vakarutės“ moterims, – bičiulėms dėkojo pašnekovė.

Kūrė ketvirtį amžiaus

„Nuodėmės parabolėje“ išspausdinti tik D.Genienės eilėraščiai. Pačiai kūrėjai jie visi atrodo skirtingi – stilistika, eilėdara. Daiva sako, kad buvo etapas, kai rašė struktūruotus eilėraščius, nors jie buvo eiliuoti, tačiau posmeliai vis trumpėdavo. Kiek vėliau kūrė baltąsias eiles. Ir šiandien Daivos kūryboje vyrauja baltosios eilės, tačiau jos ilgėja.

– Juokauju, kad mano eilėraščiai apima vos ne ketvirtį šimtmečio – nuo mano ankstyvosios, vėlyvesnės ir naujausios kūrybos. Džiaugiuosi, kad knygelės leidybą parėmė savivaldybė, žinoma, yra dalis ir mano asmeninių lėšų. Knygos dailininkė ir redaktorė prisidėjo savo darbu neatlygintinai, – atviravo literatė.

Autorė patikino, kad tik perskaitę knygą suprasime, kodėl jos toks pavadinimas. Kokias temas gvildena eilėraščiai ir kokią mintį neša, teks atskleisti patiems skaitytojams.

– Kviesčiau skaitytojus patiems įsivertinti, ką jiems mano eilėraščiai kalba, o galbūt ir nekalba, gal tik aš čia iliuziją turiu, kad jie kalba kitiems. Tačiau man labai norėtųsi, kad jie kalbėtų ne tik man, bet ir mano skaitytojams, – sakė kūrėja.

Savo knygą visuomenei D.Genienė pristatys vasario 25 dieną, šeštadienį, 16 val. „Litexpo“ knygų mugėje Vilniuje. Į knygų mugę susitikti su skaitytojais Daivą pakvietė leidykla „Homo liber“, kurioje knyga buvo išleista. Tauragėje knygos pristatymas planuojamas kovo ar balandžio mėnesį, važiuos ir ten, kur bus pakviesta.

„Nuodėmės parabolė“ išleista 300 egzempliorių tiražu.

Naudotos knygos

knygos internetu

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą