„Knygų mugėn“ išskubėjo muziejininkai ir kultūrininkai

Dalintis:

Šiemet sostinėje vyksianti „Knygų mugė“ žada būti išskirtinė, mat prisistatyti joje ketina ne tik įdomių naujų knygų ir leidinių autoriai bei leidyklos. Šiemet pirmą kartą į šią mugę vyksta prisistatyti Tauragės kultūros centro ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ atstovai.

Stendai „Vilniaus knygų mugėje 2020“ ruošiami jau nuo vakar vakaro. Nuo pat šiandienos iki sekmadienio „Litexpo“ parodų rūmuose būriuosis gausybė lankytojų, kurie ne tik kaip įprasta galės įsigyti naujausių knygų, gauti autorių autografus, bet ir susipažinti su skirtingais Lietuvos regionais per kultūrinę prizmę. Pirmą kartą „Knygų mugėje“ prisistatys kai kurie Lietuvos kultūros centrai bei muziejai.

– Pristatysime Tauragės kultūros centrą ir pačią Tauragę. Pernai į nematerialaus kultūros paveldo sąrašą buvo įtrauktas muzikavimas bandonija. Tad pristatysime bandoniją. Taip pat savo leidinius etno ir kultūros paveldo srityje bei mokomąją elektroninę knygą apie tai, kaip groti bandonija, – apie dalyvavimą mugėje pasakojo Virginijus Bartušis, Tauragės kultūros centro direktorius.

Užsukusieji į mugę galės ne tik pažiūrėti, kaip atrodo bandonija, bet ir pabandyti juo muzikuoti. V.Bartušio teigimu, Arūnas ir Nijolė Rakevičiai padės kiekvienam norinčiam. O penktadienį vyskiančiame koncerte pasirodys visas bandoninikų ansamblis kartu su Albinu Batavičiumi ir styginių instrumentų ansambliu „Skercino“. Pastebėtina, kad šiemet prisistatyti galės tik 20 kultūros centrų iš visos Lietuvos, kurie prisistatys antrojoje parodų centro salėje.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovas Romualdas Vaitkus atskleidė, kad jo kolektyvui kvietimas prisijungti ir dalyvauti „Knygų mugėje“ buvo neplanuotas. Tai reiškia, kad ir įstaigos biudžete tam numatytų lėšų nebuvo. Tačiau atnaujintas muziejus ir jo ekspozicijos bus pristatytos.

– Mes pasirodysime bendrame stende su Lietuvos muziejų asociacija, kur iš viso bus pristatyti 28 šalies muziejai. Ne visi turi tokias technologijas, tad mus pakvietė atvykti su virtualios realybės įranga. Taip pat pristatysime kelis leidinius. Tai būtinai Dariaus Kiniulio „100 įdomiausių faktų apie Tauragę“, taip pat Alfonso Čepausko „Esaties pėdsakus“, turistinę literatūrą, – kalbėjo Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus.

„Vilniaus knygų mugė 2020“ veikia nuo šiandien iki sekmadienio 17 val.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą