Kodėl vis dar nepradedamos „Žvaigždutės“ priestato statybos?

Dalintis:

Mažiesiems tauragiškiams trūksta vietų darželiuose, todėl dar prieš karantiną buvo suplanuota lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ statyti priestatą. Pasak direktoriaus Zigmo Mozūraičio, įrengus papildomas keturias grupes būtų patenkintas viso rajono poreikis, tuomet visiems vaikučiams užtektų vietos. Darželis nekantriai laukia statybininkų.

Pasak Zigmo Mozūraičio, kadangi visiems vaikams vietų darželiuose neužtenka, ieškota sprendimų, kaip patenkinti gyventojų poreikius.

– Prieš dvejus metus buvo svarstymų, ką čia daryti. Buvo į „Kodėlčiaus“ darželį nuvažiavę statybininkai pasižvalgyti, paskui pas mus buvo, dar kažkur užsuko. Jie nusprendė, kad mūsų darželio didesnė teritorija, o „Kodėlčius“ labai įspraustas tarp gyvenamųjų namų. Pagal higienos normas vaikų skaičių turi atitikti teritorijos plotas. Svarstė, jei prireiktų, tai mūsų teritoriją galėtų padidinti Kartų parko sąskaita, todėl ir nusprendė pas mus statyti priestatą, – kalbėjo darželio „Žvaigždutė“ vadovas.

Zigmas Mozūraitis tikisi jau greitai sulaukti priestato statybų. Visai neseniai dėl priestato statybų jis teiravosi savivaldybėje, buvo informuotas, kad pradiniai darbai atlikti, parengtas techninis projektas.

– Man sakė, kad niekas dar nėra sustabdyta. Aš manau, kadangi vaikai yra mūsų ateitis, tą priestatą statysim. Mes kolektyve jau ir spalvą, ir kitus dalykus, augmeniją rinkomės, svarstėme, kas kur bus darželio teritorijoje, kur pavėsinės ir aikštelės. Specialistai iš Vilniaus atliko grunto tyrimus. Dabar laukiam geresnių laikų. Aš galiu statybininkams atidaryti vartus, o sprendimus priima savivaldybė, – teigė direktorius.

Priestatas suplanuotas dviejų aukštų, keturių grupių, bus modernus, su liftu, kondicionieriais, grindiniu šildymu. Direktorius džiaugiasi, kad jis bus toks pat inovatyvus, kokia tapo Martyno Mažvydo progimnazija po renovacijos.

– 80 vaikų mes tikrai sutalpinsime. Tikriausiai jau tenkintume viso Tauragės rajono tėvelių poreikius. Plėstis į Kartų parką nereikės, nes mūsų teritorija didelė, jos pakanka pagal higienos normas. Dabar mūsų darželį lanko apie 250 vaikučių, – pasakojo įstaigos vadovas.

Zigmas Mozūraitis teigia, kad trejų metų vaikų grupėse jų gali būti tik penkiolika, todėl šio amžiaus vaikams vietos nuolatos trūksta. Didesniems, kurių grupėse yra po dvidešimt, kai kur net po 22 savivaldybės tarybos sprendimu, vietų netrūksta.

Nacionaliniu mastu nuo 2025 metų dvejų metų ir vyresniems vaikams ikimokyklinis ugdymas taps visuotinis, todėl iki šio termino vietų trūkumas darželiuose Tauragės rajone turi būti išspręstas. Strateginiame plane savivaldybė priestato statybos terminą suplanavo nuo 2023 m. iki 2026 m. I ketvirčio. Statyboms reikės kiek daugiau nei 3 milijonų eurų: savivaldybė skirs pusę milijono, likusią dalį tikimasi gauti iš ES fondų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą