Kontaktines paslaugas teiks tik turintiems galimybių pasą

Dalintis:

Antradienio protesto mitingas, pasibaigęs riaušėmis, neišgąsdino Vyriausybės ir jau nuo pirmadienio, rugpjūčio 16 d., visi kontaktiniu būdu klientus aptarnaujantys verslai gali pradėti taikyti galimybių paso reikalavimus.

Aptarnaujant tik galimybių pasą turinčius klientus nebereikės dėvėti veido kaukių, laikytis saugių atstumų. Prieš pradėdamas aptarnauti tik turinčiuosius galimybių pasą, apie tokį žingsnį verslas turi pranešti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro internetiniame puslapyje.

Šiandien Vyriausybė posėdyje nusprendė papildyti darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti tik pasitikrinusiems, ar neserga koronavirusu, darbuotojams sąrašą. Į sąrašą įtraukiami gamybos darbuotojai, taip pat patikslinama, kad testuotis turi tiesioginį kontaktą turintys darbuotojai. Nuspręsta, kad ši prievolė turėtų įsigalioti rugsėjo 13 dieną.

Rugsėjo 13 dieną gyventojams be galimybių paso užsivers kavinės, barai, restoranai, grožio salonai, pramogos, renginiai viduje, kinas, sporto klubai, nebus galima atlikti didesnių remonto darbų, jei reikalingas kontaktas.

Be galimybių paso bus galima lankytis tik būtinųjų prekių parduotuvėse, turgavietėse, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko ir jų plotas neviršija 1500 kv. metrų.

Žadama, kad išsiimti galimybių pasą, kuris galios du mėnesius, taps paprasčiau. Netrukus jį išduos pašto skyriuose, po miestus ir miestelius važinės specialūs pasobusai. Galimybių pasas išduodamas pasiskiepijusiems asmenims, asmenims, kurie yra persirgę koronavirusu arba ne anksčiau nei prieš 48 val. atliko PGR testą, kurio rezultatas yra neigiamas. Galimybių pasą gaus ir tie, kurie atliks serologinį antikūnų tyrimą. Organizme esant antikūnų, pasas bus išduodamas.

Iki šiol PGR testai buvo atliekami nemokamai. Nuo pirmadienio norintieji keliauti į užsienį ar laikinai gauti galimybių pasą už PGR testus mokės.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą