Dainininkė, teisininkė Emilija Katauskaitė muzikos pasaulyje ryškiai suspindo išleidusi pirmąjį savo autorinį kūrinį „Čia mano namai“. Tauragiškę kvietė įvairūs projektai, jai teko laimė koncertuoti užsienyje. Scenoje pajutusi pilnatvę mergina drastiškai pakeitė gyvenimo kryptį – šiuo metu studijuoja muziką Londono universitete. Tačiau Angliją užgriuvęs koronavirusas neaplenkė ir Emilijos. „Tauragės kurjeriui“ mergina papasakojo, ką jai teko patirti.
Tikslas – dainuoti ir būti scenoje
Baigusi Tauragės Žalgirių gimnaziją, puikiai išlaikiusi brandos egzaminus, Emilija Katauskaitė studijuoti pasirinko teisės mokslus Mykolo Romerio universitete. Tuo metu muzika jai buvo tik hobis. Nuo vienuolikos metų dainavimo Emilija mokėsi Moksleivių kūrybos centre pas mokytoją Lolitą Nausėdienę. Dalyvavo įvairiuose konkursuose, pirmąją vietą iškovojo garsiojoje „Laumės juostoje“.
– Įgijau teisės bakalaurą, bet dirbdama teisininko darbą laiminga nesijaučiau. Supratau, kad tai visgi ne man – teisinis darbas labai vargino emociškai, norėjau dainuoti ir būti scenoje. Kuo toliau, tuo labiau pasinėriau į muziką, kabinetinis darbas liko nuošalyje, – kalbėjo Emilija. – Dirbdama dainavau merginų grupėje „Magnit“, „Chorų karuose“ ir „Lietuvos balse“. Vieną dieną nusprendžiau, kad noriu keliauti, išvykti į užsienį ir siekti muzikinės karjeros.
Apsisprendusi pradėjo ieškoti kontraktų užsienyje, sulaukė keleto pasiūlymų pusę metų dainuoti kruiziniuose laivuose, tačiau šių pasiūlymų atsisakė pabijojusi, kad tiek ilgai išbūti jūroje neįstengs. Pasirašiusi sutartį dvejus metus kartu su talentingais muzikantais ir atlikėjais iš įvairių pasaulio šalių koncertavo Libane ir Dubajuje. Tarp jų susirado nemažai draugų. Daug keliavo, pramoko užsienio kalbų, visuose pasaulio kraštuose turi kolegų, su jais bendrauja iki šiol. Koncertuodama nutarė studijuoti muziką ir įgyvendinti savo seną svajonę. Tikslo siekti jai palankiausias atrodė Londonas.
– Koncertavau ir Egipte, Afrikoje. Pusiaujo Gvinėjoje dainavau didžiuliame renginyje – prezidento žmonos gimtadienio šventėje. Kelionės, koncertai išlaisvino mane kaip žmogų, manau, kad pas mus Lietuvoje dar daug susikaustymo, – mano atlikėja. – Laisvai kalbu angliškai ir ispaniškai, šiek tiek libaniečių, prancūzų ir rusų kalbomis. Tapau tolerantiškesnė kitų žmonių atžvilgiu. Žmonės skirtingi, ir tai, kaip jie atrodo ar kuo tiki, nenusako, ar jie geri, ar blogi. Tolerancijos, manau, pas mus šiek tiek dar trūksta.
Mokys kitus
Pasak Emilijos, muzikinė jos karjera prasidėjo dainuojant grupėje „Magnit“, su kuria koncertavo apie ketverius metus. Pastebėjo, kad metams bėgant tapo ramesnė, tačiau išliko troškimas naujų potyrių, skonių ir vaizdų, bet ne nuotykių. Save laiko pozityvia, mėgstančia bendrauti, tačiau vis dar jaučiančia scenos baimę.
– Dainuodama jaučiu gyvenimo pilnatvę, kitaip nebūčiau taip drastiškai pakeitusi gyvenimo krypties. Siekiu svajonės ir noriu daryti tai, kas teikia didžiausią laimę. Neseniai pradėjau kurti dainas, anksčiau gal trūko pasitikėjimo, maniau, kad tai ne man, gal bijojau kritikos. Nors esu linksma ir pozityvi, labiau traukia rimtesnės ir liūdnesnės dainos, – atviravo dainininkė. – Svarbiausia užduotis klausytojui – sukelti emociją. Kai su žiūrovais pasidalinu, apsikeičiu energija, tas jausmas nenusakomas – visu kūnu jaučiu džiaugsmą.
Studijuodama Londone Emilija mokosi specialiuose kursuose, kad galėtų kitus mokyti dainavimo, motyvuoti būsimus atlikėjus, padėti atsiskleisti, išsilaisvinti iš baimių ir savo pavyzdžiu parodyti, kad viskas įmanoma. Tai viena Emilijos svajonių. Pasiteiravus, kurioje šalyje mato savo ateitį, patikino kol kas nežinanti. Tačiau vis dažniau suvokianti, kad kuo toliau, tuo labiau traukia grįžti į Lietuvą. Bet dar ne laikas.
– Muzikos pasaulyje be galo didelė konkurencija, nes talentingų žmonių labai daug ir visi jie nori būti scenoje. Todėl daro viską, kad ją pasiektų. Tačiau vien talento nepakanka, pati įsitikinau. Ypač Lietuvoje svarbios pažintys, jų pagalba daug lengviau pasiekti norimą karjerą, – teigė atlikėja. – Reikia ir sėkmės šypsnio – savo laiku pasirodyti savo vietoje. Daug ką teko reklamuoti, neseniai Londone fotografavausi – esu vieno garsiausių pasaulyje Italijos plaukų ir grožio salono veidas. Ši kompanija kasmet gražina „Armani“ modelius.
Įveikti virusui prireikė 36 parų
Studijuodama Emilija koncertavo įvairiuose renginiuose užsienyje, vyko į Dubajų. Paskelbus karantiną ir uždraudus renginius, liko be pajamų. Iš Londono į Lietuvą grįžo prieš pat karantino paskelbimą. Dainininkė pasakojo, kad visą gyvenimą labai saugojosi įvairių ligų. Kilus pandemijai visada dėvėjo kaukę, mūvėjo pirštines, naudojo dezinfekcinius skysčius. Tačiau praėjus vos kelioms dienoms po sugrįžimo į Lietuvą vis dėlto susirgo koronavirusu.
– Man pačiai mistika, kur aš užsikrėčiau, spėju, kad oro uoste. Iš pradžių pajutau kaulų laužymą, gerklės skausmą, ėmiau sloguoti, apėmė silpnumas, porą dienų buvo dingusi uoslė, prasidėjo kosulys. Jaučiau, lyg plaučius kažkas veržtų, spaustų, nemaloniai degino, nesinorėjo valgyti, – pasakojo E.Katauskaitė. – Išsigandusi nusprendžiau pasitikrinti. Iš karštosios linijos buvau nukreipta į mobilųjį patikros punktą. Iš Tauragės ligoninės paskambino gydytojas Danas Masiulionis ir pranešė, kad atsakymas teigiamas. Žinia taip išgąsdino, kad beveik negirdėjau, ką jis sakė. Perskambinusi prašiau pakartoti.
Emilija sirgo 36 paras, gydėsi namuose, kiekvieną dieną gydytoja konsultavo nuotoliniu būdu. Sunkiausia jai buvo žinant, kuo serga – slėgė psichologinis nerimas, baimė ir stresas silpnino imunitetą. Visą mėnesį karščiavo (37,3 laipsnio), ir dabar dar temperatūra šiek tiek pakyla, dar pakosti, nors gydytojai patvirtino, kad ji pasveiko. Per tą mėnesį Emilija labai sulyso. Gėrė vaistus nuo kosulio, su maža temperatūra leido kovoti pačiam organizmui, vartojo daug vitaminų (C, B, D, magnį) ir liaudiškų priemonių – imbiero, citrinų, medaus, svogūnų, česnakų, gėrė daug natūralių sulčių, kad sustiprintų imunitetą.
Slėpė ligą
Apie ligą E.Katauskaitė niekam nepasakojo, tik pasveikusi pranešė, kad sirgo koronavirusu. Taip elgėsi norėdama būti mažiau kalbinama, klausinėjama, turėti ramybę. Slėpė dėl galimos negatyvios aplinkinių reakcijos. Paviešinusi apie savo pasveikimą sulaukė komentarų, kad ji meluojanti, nes dėmesio stoka. Tokiems komentatoriams ji linki nesusirgti, o ją suprasti gali tie, kurie patys tai išgyveno.
– Anksčiau į neigiamus komentarus reaguodavau labai jautriai, priimdavau asmeniškai. Suvokusi, kad taip elgdamasi toli nenueisiu, tiesiog susigraušiu, pradėjau juos ignoruoti, nekreipti dėmesio, dabar net nusijuokiu, nes suvokiu, kad žmonės, kurie taip elgiasi, yra labai nelaimingi, – teigė atlikėja. – Manau, kad visa tai, kas įvyko, žmones padarys geresnius.
Anglijoje karantinas paskelbtas vėliau nei kitose šalyse, todėl daug sergančiųjų, ligoninės perpildytos, fiksuojama daug mirčių. Prognozuojama, kad tokia situacija gali ilgai užsitęsti. Emilija studijuos nuotoliniu būdu iki birželio pradžios, po to atostogaus. Į Londoną planuoja grįžti tik rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams.