fbpx

Koronavirusas diagnozuotas Skaudvilės ligoninės pacientui

Dalintis:

Po dviejų savaičių pertraukos Tauragės rajone nustatytas dar vienas – septintas COVID-19 atvejis. Koronavirusas diagnozuotas Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientui. Netrukus ištirtas ir visas gydymo įstaigos personalas. Nė vienam ligoninės darbuotojui infekcija nenustatyta.   

Anot Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktoriaus Antano Guobio, COVID-19 susirgęs pacientas sunkiai vaikšto, turi nemenkų sveikatos problemų. Kelis kartus per savaitę jis buvo vežamas dializei į Tauragėje šias paslaugas teikiančią kliniką.

Pacientas yra vidutinio amžiaus.

Kadangi pacientas, jau siaučiant koronavirusui, lankėsi Klaipėdos medicinos įstaigose, Skaudvilės ligoninė ėmėsi atsargumo priemonių ir apgyvendino jį vienvietėje palatoje. Nustačius koronaviruso infekciją, jis tolimesniam gydymui perkeltas į Klaipėdą. Trečiadienį, kai telefonu kalbėjomės su A.Guobiu, žinių apie paciento sveikatos būklę jis neturėjo. Esą tuo domisi jo artimieji.

Susisiekti su dializes Tauragėje atliekančiu hemodializės centru „Nefrida“ nepavyko.

Skaudvilės ligoninės direktorius patikino, kad įstaigos personalas visada dėvi apsaugos priemones, laikosi saugumo reikalavimų. Praėjusį penktadienį buvo tiriami 20 šios ligoninės Slaugos skyriaus darbuotojų – jų visų testų rezultatai neigiami, antradienį ėminiai paimti 27 Globos skyriaus darbuotojams – jų tyrimų atsakymai taip pat neigiami. Visi darbuotojai, anot A.Guobio, jaučiasi gerai, tačiau tie, kurie turėjo artimesnį kontaktą su sergančiuoju, saviizoliavosi. Tokių yra penki. Dar trys darbuotojai turi nedarbingumą.

– Kolektyvas ramiai elgiasi, įtampos nėra. Tačiau dėl kai kurių darbuotojų saviizoliacijos teko perorganizuoti darbus, – sakė A.Guobys.

Anot jo, vienas atliktas tyrimas galėjo būti neinformatyvus, ėmimius reiktų atlikti kas 7 ar 10 dienų, todėl personalą tikimasi pertestuoti. Šią savaitę planuojama ištirti visus šios ligoninės pacientus.

Iki vakar Tauragės rajone buvo nustatyti septyni koronaviruso atvejai. Tauragės rajono savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius informavo, kad savivaldybė patalpas saviizoliacijai jau yra suteikusi 105 asmenims.

„Turime specialiai paruoštą transportą, kad asmenys saugiai, be kontakto būtų pervežti į saviizoliacijos vietą. Viskas, ką asmuo turi padaryti, tai susisiekti nurodytais kontaktais ir jam bus suteikiama visa informacija, pagalba ir priemonės. Dauguma asmenų dėl pagalbos įsigyjant maisto produktų, vaistų ar mokesčiams sumokėti kreipiasi į savo artimuosius, tačiau tokių pagalbos prašymų sulaukia ir savivaldybė“, – informavo K.Bertašius.

Karantino laikotarpiu savivaldybė kartu su šeimos gerovės centru „Šaltinėlis“ išdalijo per 150 maisto produktų rinkinių šeimoms, patekusioms į sunkią padėtį. Anot K.Bertašiaus, karantino laikotarpiu pavežėjimo paslauga teikiama tik pagal savivaldybės programą pergabenant asmenis saviizoliacijai. Šiuo metu pergabenta daugiau kaip 120 asmenų. Šiuo laikotarpiu pergabenant asmenis nuvažiuota daugiau kaip 9000 km.

Šiuo metu savivaldybės parūpintose patalpose saviizoliuojasi 16 žmonių. Dar apie 50 asmenų savvizoliuojasi savarankiškai savo namuose, jie stebimi.

„Drausmės laikosi ir dauguma savo gyvenamojoje vietoje saviizoliavęsi asmenys, tačiau antradienį savivaldybės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams kartu su policijos pareigūnais atlikus patikrinimus iš 50 asmenų dviejų nebuvo rasta saviizoliacijos vietose, todėl jiems bus išrašytos administracinės nuobaudos, jie bus akylai stebimi“, – pranešė K.Bertašius.

Jis taip pat informavo, kad šią savaitę pradedami testuoti visų Tauragės rajono globos įstaigų darbuotojai. Iš viso 367 žmonės.

***

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 11 d. Tačiau jis dar labiau švelninamas – leidžiama atnaujinti veiklą visoms parduotuvėms ir kioskams, turguje prekiauti sodinukais ir augalais. Parduotuvės turės užtikrinti saugumą ir atstumą tarp žmonių. Prekybos ir paslaugų teikimo vietose numatytas ne mažesnis nei 10 kv. m plotas vienam klientui.

Nuo pirmadienio galės atnaujinti darbą lauko kavinės, bus galima lankytis bibliotekose, galės dirbti kai kurių grožio paslaugų tiekėjai.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą