Koronavirusas įsigali mokyklose

Dalintis:

Po savaitgalio į rajono mokyklas sugrįžo ne visi moksleiviai. Nors dar tikslinami sergančiųjų mokinių ir pedagogų skaičiai, žinoma, kad izoliacijoje jau yra 7 klasių moksleiviai. Tikėtina, jog atlikus PGR tyrimus į izoliaciją artimiausiu metu bus išsiųsta daugiau klasių.

5 iš 50 teigiami

Pirmadienio popietę sergančiųjų ir galimai užsikrėtusiųjų skaičiai vis dar keičiasi. Žalgirių gimnazija viena pirmųjų atliko greituosius testus moksleiviams ir gauti rezultatai nedžiugina. Iš 50 testuotis sutikusių vaikų 5 testai rodo teigiamą rezultatą.

Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas. Asmeninio albumo nuotrauka

– Teigti, kad tie vaikai serga, dar negalime. Jiems bus atliktas PGR tyrimas, o tada visuomenės sveikatos specialistai spręs dėl kitų kontaktavusių asmenų izoliacijos. Bus matyti, kokia situacija bus rytoj. Kol kas izoliuotų klasių neturime, – informavo gimnazijos direktorius Jonas Jatautas. Gimnazijoje nuo darbo nušalintas vienas pedagogas, atsisakęs skiepytis ir testuotis.

– Gyvename tokiais laikais, kai žlunga tradicinės vertybės. Esame pačioje kelio pradžioje ir labai įdomu, kur nueisime. Juk kažkada ir tymai, ir tuberkuliozė tai pat žengė pirmuosius žingsnius, o dabar yra suvaldyta, – vylėsi direktorius.

Grįžo iš izoliacijos

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje į klases sugrįžo praėjusią savaitę izoliacijoje buvę mokiniai.

„Versmės“ gimnazijos vadovė Dalia Pukelienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Naujų užsikrėtimų lyg ir neturime. Praėjusią savaitę 7 vienos klasės moksleiviai pamokas lankė kontaktiniu būdu, kiti – buvo izoliacijoje. Dabar jie visi grįžę į klases. Neturime sergančių darbuotojų ir pedagogų. Labai džiaugiuosi, kad nemažai mokinių yra vakcinuoti ir galime jaustis kiek saugiau, – sakė gimnazijos direktorė Dalia Pukelienė.

Koronavirusas aplenkė Skaudvilės gimnaziją. Pasak direktoriaus, situacija gera, sergančiųjų nėra. Kol kas ramiai gyvena ir Žygaičių gimnazijos kolektyvas. Pasak direktorės Dalios Gabietaitės, nei sergančiųjų, nei izoliuotų mokyklos narių nėra.

Žygaičių gimnazijos direktorė Daiva Gabietaitė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Testuotis sutiko tik mažoji moksleivių dalis, bet testus turime, laukiame sveikatos specialistės paskirto laiko ir procedūrą pradėsime. Labai tikiuosi, kad užsikrėtimų gimnazijoje nebus, – sakė direktorė.

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis. Asmeninio albumo nuotrauka

Aktyvi ir atsakinga bendruomenė

Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis pasidžiaugė, jog testuotis profilaktiškai sutiko net 213 moksleivių.

– Mes visada esame prie tų pažangiausiųjų. Tiek pavasarį, tiek dabar, mūsų bendruomenė testuotis neatsisako, testavimą pradėsime trečiadienį. Ir viso žada testuotis 32-jų klasių vaikai, – pasidžiaugė mokyklos vadovas ir užtikrino, jog bent iki pietų koronaviruso atvejų jo vadovaujamoje įstaigoje nefiksuota.

Izoliuojamos klasės

„Šaltinio“ progimnazijai vadovaujanti Jūratė Lazdauskienė pasidžiaugė, kad neserga nei vienas mokyklos pedagogas ar darbuotojas.

– Deja, bet izoliacijoje yra ne tik 5 pavieniai vaikai, bet ir trys klasės, – konstatavo direktorė.

Martyno Mažvydo progimnazija. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Taip pat trys klasės izoliuotos Martyno Mažvydo progimnazijoje. Čia serga trys moksleiviai. Testus dėl koronaviruso atliko ir keli su sergančiais vaikais kontaktavę pedagogai. Jų testų atsakymai bus tik antradienį. Progimnazijoje savanoriškai testuotis sutiko 82 vaikai.

Viena klasė izoliuota Tarailių progimnazijoje. Pasak direktorės Elmyros Jurkšaitienės, testuotis profilaktiškai kol kas sutiko nedidelė dalis mokyklos bendruomenės. Pirmasis testavimas vyks ketvirtadienį. Progimnazijos pedagogai ir darbuotojai sveiki.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą