fbpx

Koronavirusas įsisuko į Tauragės rajono ugdymo įstaigas

Dalintis:

Švietimo ir sporto ministerija nutarė po moksleivių atostogų dar savaitę 5–12 klasių moksleivius mokyti tik nuotoliniu būdu taip stabdydama koronaviruso plitimą mokyklose.  Nepaisant to, šią savaitę Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) konstatavo – Tauragės rajone COVID-19 užfiksuotas trijose ugdymo įstaigose.

Nors, vadovaujantis Gyventojų duomenų apsaugos įstatymu, NVSC epidemiologai visuomenei nebedetalizuoja pavienių užsikrėtimų atvejų, „Tauragės kurjerio“ duomenimis, virusas fiksuotas Skaudvilės, Žalgirių gimnazijose ir Martyno Mažvydo progimnazijoje. Visi asmenys, turėję kontaktą su sergančiaisiais, identifikuoti, apie tai jiems pranešta epidemiologų skambučiais ir mokyklos administracijos žinutėmis.

NVSC Tauragės departamento specialistė Albina Urbutienė informavo, kad praėjusią parą Tauragės apskrityje nustatyti 38 nauji koronaviruso atvejai. Daugiausiai susirgusiųjų fiksuojama Jurbarko rajone – 15, 12 – Šilalėje, 2 nauji atvejai Pagėgių savivaldybėje ir 9 – Tauragės rajone.

Epidemiologai prašo visų rajono gyventojų ypač saugotis artėjančių laisvadienių metu. Jei tik įmanoma, siūloma atsisakyti kelionių į kitus rajonus, vengti susitikimų su artimaisiais. Aplankius kapus, prašoma nesisvečiuoti pas draugus ar gimines.

– Lankant kapus, kaip ir visur kitur šiuo metu, reikia laikytis visų prevencinių priemonių, kad apsaugotume savo ir kitų sveikatą. Rekomenduojama dėvėti kaukes, susitikus su artimaisiais nesiglėbesčiuoti, nesisveikinti paduodant ranką, laikytis saugaus atstumo. Kol kas Tauragės rajonas dar neperžengė žaliosios ribos, bet stebint didėjantį susirgimų skaičių, artimiausiu metu galime patekti į geltonąją zoną, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Urbutienė.

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiaisiais koronavirusine infekcija (COVID-19), arba jeigu jiems pasireiškė ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), nedelsdami turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808. Jei ligos simptomų nejaučia, Tauragės rajono gyventojai savo duomenis turi pateikti NVSC (įėję į NVSC interneto svetainę elektroniniu būdu užpildydami Sąlyti turėjusių asmenų anketą).
Pateikus duomenis, reikia laukti NVSC specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą, skambučio.

– Pajutęs koronaviruso infekcijai būdingus simptomus vyresnis nei 61-erių metų žmogus turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Toks asmuo greitosios pagalbos automobiliu būtų nugabentas į vieną didžiųjų ligoninių. Jeigu asmuo serga lėtinėmis ligomis (širdies kraujagyslių, kvėpavimo takų, kepenų, inkstų, cukriniu diabetu, kitomis), jis taip pat turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Toks asmuo greitosios pagalbos automobiliu taip pat būtų nugabentas į vieną didžiųjų ligoninių. Jeigu žmogus jaunesnis nei 61-erių metų, jis turi skambinti šeimos gydytojui, kuris pacientą užregistruos į karščiavimo kliniką, arba skambinti Karštąja koronoviruso linija 1808, kur pats gali užsiregistruoti testui dėl koronaviruso mobilioje stotelėje, – tvarką sveikatos priežiūros įstaigose pristatė A.Urbutienė.

Ilgąjį savaitgalį NVSC Tauragės departamento specialistai komentarų apie sergančiuosius rajone ir apskrityje žiniasklaidai neteiks. Duomenis apie naujus atvejus praneš NVSC specialistai bendroje visos Lietuvos suvestinėje. Naujausi rajono gyventojų duomenys bus skelbiami tik antradienį.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą