fbpx

Koronavirusas: nustatyti 7 nauji atvejai, 6 pasveiko

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad nustatyti 7 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai. Tačiau esą ir džiugių naujienų – po pakartotinių tyrimų paaiškėjo, kad 6 pacientai jau pasveiko.

Iš viso Lietuvoje jau žinomi 533 susirgusieji pavojingu ir sparčiai plintančiu virusu. Visais atvejais pradėti epidemiologiniai tyrimai. Specialistai aiškinasi, su kuo užsikrėtusieji artimai bendravo, kokiose vietose lankėsi. Šiuos duomenis bus galima rasti oficialiame Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) puslapyje.

Vakar feisbuke pasirodė ir džiuginanti žinia, kurią pranešė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Po pakartotinių tyrimų paaiškėjo, kad 6 sirgusieji pasveiko. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad kiekvienam pasveikusiajam buvo atlikti du pakartotiniai tyrimai, kurių rezultatai buvo neigiami.

Dar viena gera žinia ta, kad nuo šiol norintieji atlikti tyrimą dėl užsikrėtimo koronavirusu, galės tai padaryti privačiai už savo lėšas. Tyrimus atlikti leista Klaipėdos „Medicina practica“ laboratorijoje. Skelbiama, jog tyrimus atlikti ruošiasi ir „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija patvirtino, kad abi šios įmonės gali atlikti tyrimus dėl užsikrėtimo COVID-19. Dar dvi įmonės – „Baltic Medics“ ir „Diagnostikos laboratorija“ – irgi baigia derinti formalumus, būtinus startui.

Iki šiol tyrimai koronaviruso infekcijai nustatyti buvo atliekami šešiose laboratorijose: NVSPL, Santaros klinikose, Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratorijoje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą