fbpx

Koronavirusas pasiekė Tauragės ligoninę

Dalintis:

Šiandien Lietuvoje nustatytas dar vienas gera nežadantis rekordas – per parą patvirtinti 776 nauji koronaviruso atvejai. Kaimyniniame Šilutės rajone COVID-19 pareikalavo medikės gyvybės.

Per dvi savaites Tauragės apskrityje registruoti 257 nauji COVID-19 ligos atvejai. Šios dienos duomenimis, vis dar serga 153 apskrities gyventojai, per dvi savaites užfiksuotos 3 mirtys: 1 – Tauragės rajono gyventojo, 2 – Jurbarko.

Viruso židinys – ligoninėje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Vidaus administravimo skyriaus vedėja Albina Urbutienė praneša:

„Vakar dienos duomenimis, Tauragės rajone susirgo 10 žmonių. Šiuo metu didžiausi židiniai Tauragės ligoninėje ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione.  Iš 10 naujų atvejų – 1 įvežtinis, Tauragės ligoninėje susirgo 5 asmenys, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione – 2. Dviejų naujų atvejų užsikrėtimo aplinkybės neaiškios. Vienas iš užsikrėtusiųjų dėl ligos kreipėsi į ligoninę, atlikus testą – jis buvo teigiamas, 1 atvejis – antrinis, susijęs su Šilalės rajono atveju“.

Dėl itin didelio darbo krūvio NVSC specialistai šią savaitę priėmė sprendimą nedetalizuoti užsikrėtimo aplinkybių ir neatskleisti sergančiųjų gyvenamųjų vietų.

Ligoninės direktorius Liutauras Indriuška šiuo metu dalyvauja ekstremalių situacijų valdymo posėdyje ir detalesnę informaciją apie židinį ligoninėje žadėjo pateikti vėliau.

Nauji ribojimai

Šiandien Ministrų kabinetas pritarė naujiems ribojimams, kuriuos privalu bus vykdyti visoje Lietuvoje. Pokyčiai įsigalios nuo penktadienio. Dviem savaitėms uždrausti renginiai, masinės asmeninės šventės uždarose patalpose, o aukšto meistriškumo sporto renginius salėse organizuoti bus leidžiama tik be žiūrovų. Lauke aukšto meistriškumo sporto renginius galės stebėti ar asmeninėse šventėse, kurios vyks lauke, dalyvauti iki 400 žiūrovų, laikantis visų nustatytų saugumo priemonių – 2 metrų atstumo tarp žmonių, užpildant tik sėdimąsias vietas, dėvint kaukes ir registruojant visus dalyvius. Išimtis paliekama kultūros renginiams, į kuriuos bilietai parduodami elektroniniu būdu, užtikrinama patekimo kontrolė ir 2 metrų atstumas tarp žiūrovų. Kultūros renginiams nustatytas maksimalus 200 dalyvių skaičius uždarose patalpose ir 400 dalyvių lauke. Pokyčiai kol kas galios iki lapkričio 13 dienos.

Vyriausybė trečiadienį pritarė ir dviem atnaujintoms priemonėms, kurios palies savarankiškai dirbančius darbuotojus bei įmokas atidėti siekiančias įmones.

Išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims

Pataisomis siūloma 257 eurų dydžio išmoką už pilną mėnesį mokėti savarankiškai dirbantiems asmenims, bet tik tuo atveju, kai įvesdama lokalų ar visuotinį karantiną Vyriausybė nustato ūkinės veiklos ribojimus, o savarankiškai dirbantis asmuo įtraukiamas į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų sąrašą.

Kartu siūloma atsisakyti išmokos mokėjimo po karantino pasibaigimo praėjus dar 2 mėnesiams.

Įmokų atidėjimai įmonėms

Siūloma sudaryti sąlygas įmonėms atidėti įmokas „Sodrai“ be palūkanų ir delspinigių, bet tik tuo atveju, kai įvesdama lokalų ar visuotinį karantiną Vyriausybė nustato ūkinės veiklos ribojimus, o įmonė įtraukiama į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų sąrašą.

Taip pat siūloma atsisakyti įmokų atidėjimo po karantino pasibaigimo praėjus dar 2 mėnesiams.

Ligos išmokos

Kai savivaldybėse dėl karantino arba dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo pereinama prie nuotolinio mokymo, už vaikų iki 4 klasės ir vaikų su negalia iki 21 metų priežiūrą tėvams, globėjams, budintiems globotojams ir dirbantiems seneliams gali būti mokamos ligos išmokos, kurios siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Išmokos mokamos tiek, kiek trunka nuotolinis mokymas dėl karantino ar specialaus infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo.

Subsidijos darbuotojams esant prastovose

Tęsiantis ekstremaliai situacijai darbdaviai darbuotojams gali toliau skelbti prastovas, jeigu negali suteikti darbo. Prastovos metu darbuotojas nedirba, tačiau jam mokama ne mažiau nei minimali mėnesio alga, jeigu darbo sutartyje sutarta dėl visos darbo laiko normos. Tai reiškia, kad darbuotojas gauna 607 eurus „ant popieriaus“ arba 447 eurus „į rankas“.

Apie prastovą per 1 darbo dieną reikia pranešti Valstybinei darbo inspekcijai, o vėliau galima kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl subsidijos.

Darbdavys už prastovoje esantį darbuotoją gali gauti tokio dydžio valstybės subsidiją:

Už darbuotoją, kuris dar nėra sulaukęs 60 metų:

90 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai;

70 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 910,5 euro.

Už 60 metų ar vyresnį darbuotoją:

100 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai;

70 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 910,5 euro.

Subsidijos darbuotojams jau dirbant

Darbuotojams pradėjus dirbti po prastovų, taip pat įdarbinus Užimtumo tarnybos siunčiamus remiamus bedarbius arba darbdaviui iš Valstybinės mokesčių inspekcijos sudaryto nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių sąrašo gali būti mokamos 6 mėnesių trukmės subsidijos, kurios skirtos atsitiesti po karantino, arba 4 mėnesių, jeigu darbuotojas įdarbinamas terminuotai.

Ši priemonė galioja tik iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Darbdavys už dirbantį darbuotoją gali gauti valstybės subsidiją:

už darbuotoją, grįžusį po prastovos (6 mėn. trukmės);

už įdarbinamą Užimtumo tarnybos siunčiamą remiamos grupės bedarbį (6 mėn. trukmės).

VMI sąrašo įmonėms – už ne daugiau nei 10 darbuotojų, jei iš viso įmonėje dirba iki 20 žmonių, arba ne daugiau nei už 50 proc. darbuotojų, jei įmonėje dirba nuo 21 darbuotojo (6 mėn. trukmės). Abiem atvejais neįskaičiuojami darbuotojai, už kuriuos buvo mokama subsidija darbuotojams esant prastovoje – jie gauna kito tipo subsidiją;

už darbuotoją, dirbantį pagal sezoninę ar terminuotą sutartį (4 mėn. trukmės).

Darbo paieškos išmoka

Užimtumo tarnyboje registruoti gyventojai, kuriems yra suteiktas bedarbio statusas, gali pretenduoti gauti paramą – laikiną darbo paieškos išmoką, kuri gali siekti 42 eurus jau gaunantiems įprastą nedarbo socialinio draudimo išmoką arba 200 eurų negaunantiems įprastos bedarbio išmokos. Išmoka nemokama, jeigu asmuo pradeda dirbti arba gauna paramą mokymusi bei dalyvauja kitose aktyviose darbo rinkos priemonėse.

Ši priemonė galioja tik iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Primenama, kad ne trumpesnį nei 12 mėnesių stažą per dvejus su puse metų iki darbo netekimo įgiję gyventojai gali gauti įprastą nedarbo socialinio draudimo išmoką, kuri mokama 9 mėnesius. Nedarbo draudimo išmoka yra nuolatinė priemonė.

Didesnės socialinės pašalpos ir kompensacijos už šilumą

Kai žmogus susiduria su finansiniais sunkumais, į savo savivaldybę jis gali kreiptis piniginės socialinės paramos: socialinės pašalpos, kompensacijos už šildymą, karštą bei geriamąjį vandenį. Reaguojant į susidariusią situaciją dėl COVID-19 plitimo buvo priimtos pataisos, pagal kurias teisę į piniginę socialinę paramą įgijo daugiau gyventojų, padidėjo socialinės pašalpos dydis bei išlaidų kompensacijos už šilumą vienišiems asmenims. Šie išvardinti pakeitimai yra nuolatiniai.

Nenuolatinė, bet dar galiojanti, yra nuostata, kad 6 mėn. po ekstremalios situacijos ir karantino atšaukimo nustatant teisę į piniginę socialinę paramą nevertinamas šeimų ir asmenų turimas turtas – tik pajamos. Pasibaigus šiems pusei metų įsigalios nuolatinė nuostata, kad į turtą bus neatsižvelgiama bent 3 mėnesius, kai dėl piniginės socialinės pašalpos kreipiamasi pirmą kartą arba praėjus 24 mėnesiams po paramos gavimo.

Didesni vaiko pinigai platesniam šeimų ratui

Vertinant, ar šeimai gali priklausyti 100 eurų vaiko pinigai su papildoma išmoka, atsižvelgiama ne į 12 praėjusių mėnesių, o 3 mėnesių pajamas. Nepasiturinčia šeima laikoma tokia, kurioje vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 250 eurų, neskaitant pačių vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio.

Dalintis:

Palikite komentarą