Koronavirusas: susirgimų per atostogas sumažėjo, tik ar ilgam?

Dalintis:

Dar prieš rudens atostogas moksleiviams buvo išdalinti greitieji testai. Rekomenduota prieš grįžtant į mokyklos suolus juos pasidaryti namuose ir įsitikinti, ar viskas gerai. Kai kurie testai buvo teigiami.

Vakar vykusiame Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje aptarta praėjusios savaitės sergamumo koronavirusu situacija. Posėdyje kalbėjusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė patikino, kad praėjusią savaitę sergamumas koronavirusu šiek tiek sumažėjo. Tačiau susirgimų židinių vis dar fiksuojama.

– Tauragės rajone yra 16 protrūkių, iš jų 30 proc. ugdymo įstaigose. Nors buvo mokinių atostogos, židiniai fiksuojami iš seniau, ­– sakė G.Masiulionienė, paaiškindama, kad koronaviruso susirgimų žindiniu vieta nebelaikoma tada, kai 14 dienų nėra fiksuojama naujų susirgimų. – Naujų atvejų mažėjimą galima sieti su tuo, kad moksleiviai nėjo į mokyklą. Tačiau tiksliau kalbėti galėsime šios savaitės gale suvedę naujus rezultatus. Tada matysis, ar yra pakilimas susirgimų po Vėlinių savaitgalio.

Apie sumažėjusį sergamumą kalbėjo ir Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis, tvirtindamas, kad perpus sumažėjo besilankančių suaugusiųjų ir net dviem trečdaliais – vaikų.

– Pasveiko ženklus pacientų skaičius. Ligoninėje šiuo metu gydome 40 sergančių koronavirusu, iš jų 3 – sunkūs. Serga 3 žmonės iš personalo. Pradėjome teikti daugiau planinių chirurginių paslaugų, kurios buvo dėl piko atidėtos, – duomenis vardijo D.Masiulionis.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriui laikinai vadovaujantis Mindaugas Maraulis vakar pasakojo, kad dar prieš atostogas mokiniams buvo išdalinti greitieji koronaviruso testai. Prašyta juos atlikti namuose paskutinė atostogų dieną, o apie rezultatus informuoti mokymo įstaigą.

– Kol kas neturime atsiliepimų, kaip pavyko, ar davė naudos. Sudėtingas buvo testų išdalinimas, – posėdžio dalyviams sakė M.Maraulis.

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė šįryt patikslino, kad greitieji testai vis dėlto davė naudos.

– Tiriant COVID-19 atvejus apklausėme mamą, kurios vaikams buvo patvirtintas COVID-19. Mama pirmą signalą gavo iš greitųjų testų. Sakė, jei ne jie, tai nebūtų darę PGR tyrimo ir būtų atvykę į mokyklą, nes vaikai simptomų nejautė. Apie kitus teigiamus greitųjų testų rezultatus mokiniai informavo klasių auklėtojus, o auklėtojai – mūsų specialistus. Informuota buvo apie 9 teigiamus atvejus visame Tauragės rajone, – atskleidė D.Genienė.

Naujausi duomenys

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 2639 nauji susirgimai koronavirusu. Šalies sergamumo rodiklis yra 1333 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis Pagėgių savivaldybėje, o didžiausias Birštono savivaldybėje.

Vakar Tauragės rajone nustatyti 25 atvejai, iš viso viruso sukelta liga serga 293 gyventojai.

Šilalės rajone nustatyti 9 užsikrėtimai, Pagėgių savivaldybėje 12, o Jurbarko rajone – 19 naujų užsikrėtimų.

Lapkričio 10-ąją nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 25 žmonės. Tauragės rajone vienas žmogus nuo šios ligos mirė vakar, kitas – antradienį. Iš viso rajonas dėl koronaviruso neteko 121 gyventojo.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą