Koronaviruso panika pasiekė Tauragę

Dalintis:

Koronaviruso panika krečia ir Tauragę. Baimės sėklą pasėjo iš Italijos grįžtantis karščiuojantis vilkiko vairuotojas. Tauragės rajono PSPC direktorius Donatas Petrošius ką tik patvirtino, kad panikuoti nereikia, žmogus tik paskambino savo šeimos gydytojai pasiteirauti, kur kreiptis grįžus.

Tauragėje sklando gandas, kad nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis. Kalbama, kad iš reiso Italijoje grįžtantis vilkiko vairuotojas Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) šeimos gydytojai pranešė, jog karščiuoja ir galimai yra užsikrėtęs koronavirusu.

Tauragės PSPC direktorius Donatas Petrošius patvirtino, kad tauragiškis, grįždamas iš reiso Italijoje, paskambino savo šeimos gydytojai ir pasakė, kad karščiuoja, paklausė, kur kreiptis grįžus. Kaip ir rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerija, patarta skambinti Bendruoju pagalbos numeriu 112.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Nors viešoje erdvėje žmonės kalba apie koronaviruso atvejus Kaune, Panevėžyje ir Vilniuje ir sklinda gąsdinantys pranešimai, šiuo metu Lietuvoje naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta. Vis tik Vyriausybė paskelbė valstybės masto ekstremalią situaciją, ruošiantis galimam šio viruso plitimui.

Sveikatos apsaugos ministerijos, vasario 27 d. 9.00 val., duomenimis: Lietuvoje nėra patvirtintų ligos atvejų, tačiau jau atlikti 47 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, laukiama rezultatų dėl 12 mėginių.

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo minėtų šalių, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Vasario 26 d. duomenimis, yra registruoti 367 atvejai ES šalyse: 322 Italijoje, 18 atvejų Vokietijoje, 14 Prancūzijoje, 7 Ispanijoje, 2 Austrijoje, 1 Belgijoje, 1 Kroatijoje, 1 Suomijoje, 1 Švedijoje, 1 Šveicarijoje. Taip pat užregistruota 13 atvejų Jungtinėje Karalystėje ir 1 Šveicarijoje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą