fbpx

Kovai su virusu prašo savanorių pagalbos

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybė ką tik išplatino kvietimą tapti savanoriu kovoje su plintančiu virusu. Skelbiama, jog savanoriai būtų aprūpinti visomis būtiniausiomis apsaugos priemonėmis.

Savivaldybės feisbuko paskyroje pasirodė pranešimas, kad labai reikalingi savanoriai, galintys prisidėti įvairiais darbais prie viruso prevencijos ir saviizoliavusių žmonių gerovės. Skelbime nurodoma, jog kiekvienas savanoris būtų aprūpintas būtinomis apsaugos priemonėmis ir kontakto su sergančiais ar izoliuotais asmenimis neturės.

Nors esą reikalinga kiekviena papildoma pora rankų, savanoriams keliami gan griežti reikalavimai. Asmuo turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų ir ne vyresnis nei 50 metų amžiaus. Būtina gera savijauta. Savanoriauti priims tik tuos, kurie nebuvo pastarąjį mėnesį išvykę į užsienio šalis, neturėjo kontakto su neseniai iš užsienio parvykusiais asmenimis ar galimai sergančiais.

Savanorių veiklą koordinuoti paskirta Danutė Naujokienė pridūrė pagalbon pasitelkusi ir Tauragės apskritojo stalo vadovą Lauryną Kryžauską. Pašnekovės tvirtinimu, jis jau yra dirbęs su savanoriais, organizavęs jų darbą, todėl patirtis praversianti ir šįkart.

– Kol kas turime apie 30 užsiregistravusių savanorių. Dauguma jų priklauso Lietuvos šaulių sąjungai, kiti – apskritojo stalo nariai. Visi sulaukę pilnametystės. Labai aktyvus jaunimas. Jau šiandien pradėjome darbą, rinkomės ryte prie „Bastilijos“. Planuojame paskirtu konkrečiu laiku perduoti saviizoliacijoje esantiems asmenims šeimos narių atvežtus maisto produktus, – pasakojo D.Naujokienė.

Šiuo metu apsispręsta, kad maisto produktus izoliuotų asmenų šeimos nariai atvežti prie „Bastilijos“ gali 12.30-13 val. ir vakare 17.30-18 val. Savanoriai surinks lauknešėlius ir juos nuneš prie izoliuotų asmenų kambario durų. Tokiu būdu maistas bus perduotas išvengiant artimo kontakto.

– Turime visas rekomendacijas, kaip elgtis. Numatyta, kad dirbsime su respiratoriais ir pirštinėmis. Kostiumų savanoriams nereikės. Kol kas mūsų darbai numatyti tik tokie, jei daugiau ko reikės, imsimės, – tikino pašnekovė.

Norintys savanoriauti ir taip prisidėti prie viruso sustabdymo ir prevencijos, kviečiami registruotis el.paštu taurages.as@gmail.com arba telefono numeriais +370 684 05 430; +370 612 76 199.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą