Kovidiniai skyriai pildosi: gydoma per 70 pacientų

Dalintis:

Šiandien „Tauragės kurjerio“ žurnalistė turėjo išskirtinę progą apsilankyti Tauragės ligoninės kovidiniame skyriuje. Medikai su nerimu laukia ilgojo savaitgalio, kuriam atsakingai ruošiasi, o pacientai pripažįsta – niekam nelinkėtų tokios ligos.

Kasdien prastėjant koronaviruso situacijai Lietuvoje, sergamumo augimas jaučiamas ir Tauragės ligoninėje. Penktadienį į kovidinį skyrių buvo įleisti Tauragės žurnalistai. Vizitas prasidėjo nuo apsirengimo specialia apranga – medikės vieną po kito davė nurodymus, kaip taisyklingai apsirengti. Neperšlampamas kombinezonas, respiratorius, pirštinės, antbačiai – nesudėtinga, tačiau su šia apranga būnant ilgesnį laiką tuoj ima žliaugti prakaitas.

Sunkiausi pacientai gydomi reanimacinėse palatose, tačiau kone visas Vaikų ligų skyrius pilnas.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kodėl nerimauja dėl artėjančio ilgojo savaitgalio.

– Šiuo metu trijuose kovidiniuose skyriuose gydomi 73 pacientai. Kaita kiekvieną dieną yra 5–6 pacientai. Iš gulinčių pilnai vakcinuotų yra 18. Jie dažniausiai su papildomomis ligomis. Pilnai aprūpintų lovų yra apie 90. Galime pakilti iki 140 lovų, jei jau visai užgriūtų, išlaikant pagrindines būtinąsias paslaugas – chirurgiją, traumatologiją ir akušeriją, – situaciją apibendrino D.Masiulionis. – Šitam savaitgaliui esam pasiruošę. Prikalbinti ir kolegos iš pirminio lygio teikti pagalbą. Esame sustiprinę Priėmimo skyriaus pajėgumus. Savaitgalio nebijome, lovų rezervas yra. Bet kas bus po dviejų savaičių, tai šito prognozuoti neįmanoma. Bus dabar judėjimas, susitikimai. Savaitgalis tik krūviu bus baisus, mes tam pasiruošėme.

Medikas patikslino, kad šio savaitgalio kelionės, susitikimai, bendravimas statistiniuose sergamumo koronavirusu duomenyse atsispindės apytiksliai po dviejų savaičių. Taip yra dėl viruso inkubacinio periodo.

Kai kurie pacientai sutiko bendrauti su žurnalistais ir papasakoti apie savo ligą, patirtus išgyvenimus sergant. Ką kalba susirgę ir nuo koronaviruso nepasiskiepiję žmonės, kai patenka į ligoninę, kaip jaučiasi ligoninėje nuo koronaviruso gydomi paskiepyti tauragiškiai ir ką šių eilučių autorė pamatė Reanimacijos skyriuje, skaitykite po Vėlinių „Tauragės kurjeryje“.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą