fbpx

Kraujo donorystės akcijoje – ir Garbės donoras

Dalintis:

Vakar Tauragės kultūros centre vyko kraujo donorystės akcija, kurioje sulaukta 81 norinčio dovanoti kraujo. Vienas jų – Garbės donoro vardu ir ženklu apdovanotas tauragiškis.

Nacionalinis kraujo centras kartą per mėnesį atvyksta į Tauragę vykdyti kraujo donorystės akciją. Kaskart džiaugiamasi, kad tauragiškiai dosnūs ir gausiai susirenka. Tad ir šįkart pasidžiaugta, jog atėjo 81 žmogus. Atlikus tyrimus kraujo duoti galėjo 67. Pranešama, kad iš jų net 6 kraujo dovanoti ryžosi pirmą kartą.

Verta paminėti, kad tarp vakar dienos donorų sulaukta ir Garbės donoro vardu ir ženklu apdovanoto tauragiškio. Šis kraujo davė jau net 77-ą kartą! Kaip informavo Nacionalinis kraujo centras, visos šio žmogaus donorystės – neatlygintinos.

– Tauragė gali didžiuotis turėdama kraujo donorų, kurie daug kartų gelbėjo gyvybes. 33 kraujo donorai yra apdovanoti arba dar laukia apdovanojimų iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos. 5 žmonės jau yra apdovanoti Lietuvos garbės donoro vardu bei ženklu. Šis apdovanojimas teikiamas asmenims, kurie kraujo neatlygintinai davė 40 ir daugiau kartų, 10 metų aktyviai dalyvavo neatlygintinos kraujo donorystės veikloje, ragino kitus dovanoti kraujo, prisidėjo skleidžiant informaciją apie neatlygintinas kraujo donorystės akcijas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Nacionalinio kraujo centro (NKC) Klaipėdos skyriaus donorų organizatorė Rūta Ramanauskienė.

Pasak NKC atstovės, tauragiškiai liko aktyvūs ir pandemijos metu, nors pasibaigus ekstremaliajai situacijai kraujo duoti žmonės ateina drąsiau, džiaugiasi, kad nebereikia dėvėti kaukių. Vidutiniškai vienos akcijos metu sulaukiama 66 kraujo dovanojančių donorų.

Anot R.Ramanauskienės, kraujo donorystei persirgimas COVID-19 įtakos nedaro. Tinkamas ir pasiskiepijusių nuo koronaviruso, ir nesiskiepijusių kraujas.

– Kraujo donorystei svarbu, kad atėjęs donoras būtų sveikas, pailsėjęs, gerai jaustųsi, būtų sotus ir atsigėręs daugiau nei įprastai vandens. Nuo gegužės 1 dienos pasikeitė tam tikri atidėjimo terminai – po tatuiruotės, operacijos, permanentinio makiažo padarymo turi praeiti 4 mėnesiai (nebe 6), kad asmuo vėl galėtų duoti kraujo, – patikslino Rūta Ramanauskienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą