Kuriamas Skaudvilės krašto choras

Dalintis:

Skaudvilei šie metai istoriniai – ji paskelbta mažąja Lietuvos kultūros sostine. Suplanuotus renginius pakoregavo karantinas, tačiau jų organizatoriai labai nenusimena ir net buria Skaudvilės krašto chorą. Žadama, kad jis bus išskirtinis, ir tikimasi, jog naujieji choristai per miesto gimtadienį rugsėjį sugiedos Skaudvilės himną. Atranka į chorą – jau šią savaitę, amžiaus cenzo nėra. Pasak renginių organizatorės Rasos Bartkuvienės, bendra daina kelia nuotaiką, atstato kvėpavimą ir sugrąžina jaunystę.

Skaudvilė turi senas dainų švenčių tradicijas – kadaise jas organizavo garsus choro ir orkestro dirigentas, pedagogas, profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Algirdas Vyžintas. 1953–1955 m. jis vadovavo Skaudvilės kultūros namams, vidurinėje mokykloje mokė muzikos, dirigavo moksleivių ir suaugusiųjų chorams, kaimo kapelai. Su Skaudvilės mišriuoju choru respublikinės dainų šventės konkurse pelnė pirmąją vietą.

Tauragės kultūros centro Skaudvilės padalinio vadovė Rasa Bartkuvienė pasidžiaugė, kad Skaudvilės kultūros namuose – nemažai šokančio jaunimo, griežia kapela, gyvuoja net dvi teatro trupės su daugiau nei dvidešimčia aktorių, labiausiai trūksta vokalinio kolektyvo. Skaudvilės choro subūrimo idėją prieš keletą metų išsakė Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, tik labai ilgai nepavyko surasti specialisto – vokalisto.

– Norėjome, kad choras būtų suburtas istoriniais metais. Vokalinis kolektyvas buvo būtinybė, nuspręsta, kad jam vadovaus mokytoja Birutė Liūnienė. Amžiaus cenzo nėra, gražiai dainuojančių vidutinio ir brandaus amžiaus žmonių yra visoje Skaudvilės seniūnijoje, tik reikia juos paraginti ateiti. Atranką vykdysime jau šią savaitę, chorui reikia bent 20 žmonių. Tegul tik ateina – kiekvienam turime pasiūlyti įvairių veiklų, – kalbėjo R.Bartkuvienė. – Kultūros centras pagelbės dėl aranžuotės, tik dar nenusprendėme, kas chorui akompanuos.

Renginių organizatorė R.Bartkuvienė chorui sugalvojo pavadinimą, kad jis būtų ne vien miesto, bet ir visos seniūnijos kolektyvas – Skaudvilės krašto choras. Apie tai tarėsi su „Skaudvilės krašto“ bendruomene ir jos pirmininku Vidu Bičkumi, sulaukė jų pritarimo. Suburto choro išskirtinumas toks, kad, be populiarių chorinių dainų, klasikos, dainuos autentiškas Skaudvilės krašto žmonių sukurtas dainas. Chorui ketinama pritaikyti kūrėjo ir muzikanto Artūro Mauriaus, Rasos Bartkuvienės dainas. Tikimasi, kad suburtas choras per miesto gimtadienį sugiedos Skaudvilės himną ir padainuos.

– Karantinas labai planų nesujaukė, labai nenusimenam, tą, ką planavome, pamažu vykdome. Nesiekėme renginių kiekybės, norėjome jų didesnių ir kokybiškesnių. Dalis renginių nusikėlė, nemažai praradome. Labiausiai gaila liepos 11 d. planuoto didelio renginio, skirto Durbės mūšiui. Kadangi į jį, kaip ir pernai, būtų atvykę keli tūkstančiai žmonių, o karantino metu leidžiama susiburti 700–1000 žmonių, jį surengsime kitąmet, – pasikeitusius planus vardijo padalinio vadovė. – Vis dėlto liepos 11 dieną žmonės laukiami Karšuvoje, ten bus maisto, prekybininkų, keramikų, liepos 12-oji – filmų diena su edukacijomis.

Skaudvilės kultūros namuose birželio 22–27 dienomis organizuojama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Skaudvilės sodas“. Pažintiniam edukaciniam Joninių vakarui gaminami stebulių – šiaudinių skulptūrų maketai. Stovyklą organizuoja bendruomenė „Skaudvilė kraštas“, projekto vadovė – R.Bartkuvienė. Didžiausios pagalbininkės ne tik stovyklą, bet ir visus renginius organizuojant yra režisierė Zita Jurevičienė, muziejininkė Inga Nagaitienė, bibliotekininkė Žydrė Macienė, Skaudvilės atviros jaunimo erdvės vadovė Ieva Lasauskienė. Stovyklos metu bus renkamas kulinarinį paveldas, jį planuojama teatralizuoti. Folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ vaikams perteiks krašto papročius, apeigas ir padainuos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą