Kviečia Onines švęsti Batakiuose

Dalintis:

Batakių bendruomenė kviečia tauragiškius ir aplinkines bendruomenes liepos 22–23 d. atvykti į Batakius ir kartu švęsti tradicinę kaimo šventę „Ona ir vėl kviečia į Batakius“. Parengta puiki šventinė programa mažiems ir dideliems, organizatoriai pasirūpino, kad nenuobodžiautų nė vienas. Batakių bažnyčioje vyks Šv. Onos atlaidai, į kuriuos kasmet suplūsta minia žmonių.

Liepos 22 d., šeštadienį, Batakių vasaros estradoje, prie tvenkinio, nuo 18 val. koncertuos Radži, grupė „Daumantų muzikantai“, programą parodys muzikantas Algirdas. Kitą dieną, sekmadienį, nuo pat ryto Batakių parke, miestelio centre, šurmuliuos amatininkų mugė, vyks lauko prekyba, edukacijoje bus mokoma dekoruoti stiklines, veiks paveikslų paroda. Vaikams suplanuotos pramogos ant batutų ir su putų patranka.

Vidurdienį Batakių Šv. Onos bažnyčioje vyks Šv. Onos tituliniai atlaidai. Į juos kasmet atvyksta daugybė tikinčiųjų, apeigų metu net ne visi telpa bažnyčioje. Pasibaigus atlaidams Batakių kultūros namuose bus pasveikintos Onos, koncertuos „Dainos teatras“. Bendruomenės „Aukaja“ pirmininkė Rita Grinienė viliasi, kad oras per Onines bus gražus, esą dažniausiai toks būna, nors pernai šventės metu stipriai lijo.

– Atlaidai Batakiuose vykdavo nuo labai senų laikų, šnekama, kad nuo krikščionybės atsiradimo. Šalia atlaidų mes organizuojame kaimo šventę jau daug metų, gal dvidešimt. Amatininkai prekiaus meno dirbiniais, rankdarbiais, pardavėjai siūlys įvairaus maisto, saldumynų, kavos ir cukraus vatos. Batakiškė Justina Šemeklienė atidarys savo paveikslų parodą, jos kūrinių bus galima įsigyti. Laukiame visų, visus kviečiame. Žmonės nuo senų laikų žino apie Onines Batakiuose ir pas mus atvažiuoja, – pasakojo R.Grinienė, bendruomenei pirmininkaujanti jau penkerius metus.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą