Vasara dar tęsiasi, todėl vis dar galima ištaikyti laisvą dieną kelionei į nematytas ir neaplankytas vietoves. Lietuvoje gausu apžvalgos bokštų, nuo kurių galima pamatyti kraštus beveik iš paukščio skrydžio. Šįkart užsukome į Aukštagirės kaime esantį apžvalgos bokštą.
Kalvotoji Žemaitija Varnių regioninio parko teritorijoje talpina daug įdomių ir dėmesio vertų objektų. Čia galite rasti Padievaičio ir Medvėgalio piliakalnius, kūlgrindą. Užsukti galima ir į Bilionių apylinkes. Šilalės rajone, iš Žemaičių plento pasukus į Bilionių kaimą, jį pravažiavę pasieksite Aukštagirės kaimą – vietą, kurioje yra aukščiausia geomorfologinio draustinio kalva. Jos aukštis apie 215 m. Varnių regioniniam parkui priklausanti kalva yra apaugusi miškais.
Galima rasti informacijos, kad Aukštagirės pavadinimas kildinamas iš didžiulių čia kadaise buvusių girių. O dar yra legenda, kurioje pasakojama, jog ant Bilionių piliakalnio prisėdęs milžinas, kuris iš savo vyžų iškratė žemes – toje vietoje ir atsiradusi Aukštagirė.
Gražioje ir išskirtinėje vietovėje, ant pat kalvos viršūnės pastatytas 15 m aukščio apžvalgos bokštas. Dar tuomet, kai jį pastatė, užlipus į viršūnę būdavo matyti toli – giedrą dieną buvo galima įžvelgti Medvėgalio piliakalnį, netoliese esantį Bilionių kaimą. Visgi dabar dalį vaizdo užgožia ūgtelėję medžiai.
Žiemą vykstant prie šio bokšto verta pagalvoti apie ilgesnę išvyką ir skirti laiko slidinėjimui visai šalia bokšto esančioje slidinėjimo trasoje.
Vasarą gi galima prasukti pro šalia esantį Švedkalnio piliakalnį, dažnai pavadinamą tiesiog Bilionių piliakalniu. Dairantis nuo kalno matyti, kad vietovė gan pelkėta, supama žaliuojančių miškų. Net ir nepatyrusiai akiai matyti laiptuota piliakalnio struktūra. Taip yra dėl gynybinių įtvirtinimų liekanų. Šilalės turizmo informacijos centras skelbia, kad atliekant archeologinius tyrinėjimus kultūriniame sluoksnyje buvo rasta lipdytos keramikos.
Visai šalia piliakalnio, priešingoje žvyrkelio pusėje yra etnografinė Jono Rupšlaukio sodyba, menanti dar XIX a., su didžiuliais ąžuolais kieme ir žaginių tvora. Sodyboje – senoviška dviejų galų troba, svirnas, šulinys.
Sodyboje kasmet planuojami renginiai, rengiami plenerai. Todėl atvykstant galima paieškoti renginių anonso ir net patekti į patį šventės sūkurį.