Lankytojai užtvindė biblioteką

Dalintis:

Po karantino sąlygų sušvelninimo pagaliau atsargiai duris pravėrė Tauragės rajono B.Baltrušaitytės viešoji biblioteka. Panašu, kad skaitytojai ilgai laukė šio momento, mat tuoj išsirikiavo į eilę.

„Karantinas dar neatšauktas, bet nuo šiandien B.Baltrušaitytės viešoji biblioteka pradėjo savo darbą“, – džiugiai pirmadienio rytą buvo paskelbta bibliotekos feisbuko puslapyje. Jame nurodoma, kad bibliotekoje vienu metu bus aptarnaujama tik po du lankytojus, viduje išbūti galima ne daugiau kaip 20 minučių. O papildomo kontakto vengti raginama knygas grąžinant tiesiai į knygų grąžinimo dėžę, esančią bibliotekos prieigose.

Praėjus pirmai darbo dienai pasidžiaugta – išduotos 237 knygos, bibliotekon užsuko 94 lankytojai. O 12 skaitytojų knygas rezervavo internetu, tad bibliotekoje ilgai neužsibuvo.

– Pirmadienis buvo sėkmingas, o šiandien ryte jau radom 20 knygos rezervavimo užsakymų. Turėjome iš pradžių nerimo, galvojom, kad viskas bus labai sudėtinga. Ryte buvo ir eilutė prie durų, tačiau žmonės drausmingi. Visgi, pas mus daugiausiai lankėsi rizikos grupei priklausantys žmonės, – konstatavo bibliotekos vadovė Meilutė Parnarauskienė.

Įdomu tai, kad nuo šiol knygos yra karantinuojamos. Paprašius M.Parnarauskienės paaiškinti, ką tai reiškia, bibliotekos vadovė pasakojo, jog perskaitytos knygos pirmiausia ne taip greitai traukiamos iš grąžinimo dėžės. Ištraukus jos sudedamos į plastikinius maišus, kurie užrišti saugiai padedami. Knygos į lentynas grįžta tik ne mažiau kaip po paros, kad tikimybė plisti virusui būtų sumažinta iki minimumo.

– Biblioteka be žmonių yra niekas. Mes džiaugiamės pagaliau galėdami aptarnauti skaitytojus. Tiesa, filialuose kol kas bus aptarnaujami tik bekontakčiu būdu. Deja, į skaityklą kol kas neįleidžiame nieko. Neturime dar jokių nurodymų iš Vyriausybės, – atviravo M.Parnarauskienė.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą