Lauko skaityklos – stop juostų gniaužtuose

Dalintis:

Pastabūs piliečiai šią savaitę susirūpino, kodėl karantino metu Tauragės miesto erdvėse vis dar galima naudotis knygų dėžutėmis. Knygų mainų funkcijas atliekančios lauko skaityklos priklauso Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai, įstaigos vadovė Meilutė Parnarauskienė sako, kad dėžutes per karantiną remontuos, ir suskubo jas aprišti stop juostomis.

Pasak bibliotekos direktorės, iš dėžučių knygos buvo išimtos jau seniau, todėl jos stovėjo tuščios. Biblioteka buvo numačiusi apjuosti jas specialiomis juostomis, tačiau suskubo siūti kaukes ir gaminti apsauginius skydelius – norėjo padėti medikams, tiesiog neužteko laiko. Bibliotekininkai tikėjo tauragiškių sąmoningumu, kad jie patys susivoks prie dėžučių neiti.

– Dėžutės skirtos suaugusiems žmonėms. Atsižvelgiam į tokias pastabas, tuoj pat jas apjuosime ir saugosime. Visą laiką jos buvo tuščios, tik neseniai pamačiau, kad į vieną dėžutę kažkas atnešė knygų, – sakė M.Parnarauskienė. – Žmonėms neuždrausi nei eiti, nei nešti.

Lauko skaityklos įrengtos penkiose vietose: Jono Viktoro Kalvano parke, Bažnyčių skvere, prie bendruomenių namų, Kartų parke ir Pilies aikštėje. Pasak M.Parnarauskienės, šis projektas, įgyvendintas prieš metus, pranoko lūkesčius – nuolatos dėžutėse vyko mainai, žmonės nešė savo skaitinius ir pasiėmė kitus.

– Ir mes iš savo namų atnešdavome knygų. Lauko skaityklos žmonėms labai patiko. Dėžutės medinės, todėl nuo lietaus išbrinko, kelios durelės nebeužsidaro. Mūsų darbuotojai jas nuėmė, kad neišlūžtų. Pasitaikė mėgstančių išdykauti – Pilies aikštėje vienas dureles nenuoramos išlaužė, – atviravo direktorė. – Džiugu, kad niekada nematėme išmėtytų ar sudraskytų knygų. Pasibaigus karantinui, gerinsim šių dėžučių kokybę, gražiai suremontuosim ir pamėgti knygų mainai vyks toliau.

Netrukus stop juostomis buvo kruopščiai apjuostos visos lauko skaityklos. Spalvotos, ryškios, specialios juostos atkreipia prašalaičių žvilgsnį jau iš tolo.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą