fbpx

Leis dirbti kirpykloms ir grožio salonams

Dalintis:

Šiandien ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad Vyriausybės nutarimu karantinas pratęsiamas iki gegužės 11 dienos. Numatytas sąlygų švelninimas, atleistos vadžios kai kuriems verslams.

Nuo ketvirtadienio Lietuvoje bus leidžiama dirbti parduotuvėms ir kioskams, kurių patalpose yra galimybė riboti pirkėjų ir lankytojų srautą bei užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. m vienam asmeniui.

Taip pat pagaliau bus leidžiama prekyba sodinimui skirtais augalais, sėklomis, trąšomis. Tačiau tokią prekybą bus galima vykdyti tik lauko sąlygomis, specialiai skirtose prekybos vietose, turgavietėse bei naudojant laikinuosius prekybos įrenginius.

Nuo balandžio 27 dienos viešosiose vietose vis dar bus privaloma dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas apsaugos priemones, tačiau bus taikoma išimtis valgant ar geriant lauko kavinėse. Viešojo maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų veikla bus leidžiama tik tais atvejais, kai maistas tiekiamas išsinešti arba maitinimas organizuojamas atvirose erdvėse.

Tarp visų pakeitimų yra džiugi žinia, siekiantiems įgyti teisę vairuoti – bus leidžiama „Regitroje“ laikyti praktinius vairavimo egzaminus.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas vis dar bus draudžiamas. Draudimas nebebus taikomas ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus, pramogaujant atvirose erdvėse. Tad bus galima lankytis pažintiniuose takuose, parkuose, zoologijos ar botanikos soduose, esančiuose atvirose erdvėse.

Lengviau atsikvėpti galės ir sportininkai. Jiems bus leidžiami užsiėmimai atviruose statiniuose. Taip pat bus leidžiamos atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo pratybos sporto paskirties pastatuose ir/ar sporto paskirties inžineriniuose statiniuose. Numatyta tik sąlyga užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kv. m plotą.

Duris lankytojams atvers ir bibliotekos, muziejai, archyvai. Klientų lauks plaukų ir nagų priežiūros paslaugas teikiantys specialistai.

Kol kas išlieka draudimas vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą