Liberalai apsisprendė – kautis už Seimo mandatą siunčia nepartinį kandidatą

Dalintis:

Ketvirtadienio vakarą Liberalų sąjūdžio Tauragės skyrius pranešė apie apsisprendimą į kovą už Seimo mandatą Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje siųsti nepartinį kandidatą – Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ vadovą Romualdą Vaitkų. R.Vaitkus politikoje naujokas – iki šiol nėra kandidatavęs į jokias politines pareigas, niekada nepriklausė jokiai partijai. Tačiau šįkart, sulaukęs pasiūlymo kandidatuoti į parlamentą nuo Liberalų sąjūdžio, ilgai nesvarstė – savo apsisprendimą motyvuoja įgyta darbo patirtimi.  

Ketvirtadienio vakarą apie apsisprendimą kandidatuoti į Seimą Romualdas Vaitkus pranešė savo feisbuko paskyroje. Penktadienio rytą išsamesnį pranešimą spaudai išplatino Liberalų sąjūdžio Tauragės skyrius. Pranešime teigiama, kad R.Vaitkaus kandidatūrą remia ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė, Seimo narė Viktorija Čmilytė.

Pasak V.Čmilytės, Tauragės liberalai įnešė šiek tiek intrigos, priversdami vietos gyventojus jų pasirinkimo laukti ilgėliau nei politiniai konkurentai, bet „tą laiką jie skyrė žvalgybai už partijos ribų“.

R.Vaitkus Seimo mandato sieks tik Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje. Partijos sąraše daugiamandatėje apygardoje įrašyti kiti du tauragiškiai – buvęs meras Sigitas Mičiulis ir Tauragės savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Iki šiol politinės karjeros nesiekęs R.Vaitkus penktadienį „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad atstovauti Liberalų sąjūdžiui artėjančiuose Seimo rinkimuose jam pasiūlė meras Dovydas Kaminskas. Paklaustas, ar ilgai derėjosi, patikino, kad ne – tereikėjo pasitarti su šeima.

– Pasakysiu taip – Seimo narių neruošia nė viena aukštoji mokykla. Politikus, Seimo narius užaugina pats gyvenimas, gyvenimo patirtis, tai, ką esi sukaupęs. Tai man atrodo, mano sukaupta patirtis, šiuo atveju galbūt ne politinė, bet labai didžiulė kitokia, tikrai nebus prastesnė negu kitų, kurie yra dalyvavę tarybos ar Seimo rinkimuose, –„Tauragės kurjeriui“ penktadienį kalbėjo R.Vaitkus, paklaustas, kodėl dabar apsisprendė mestis į politiką.

R.Vaitkus patikino, kad kol kas tapti partijos nariu nesvarsto.

Kol kas Vyriausiojoje rinkimų komisijoje tebėra užregistruotas vienintelis pretendentas Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje artėjančiuose Seimo rinkimuose – konservatorių atstovas Arūnas Valinskas (jaunesnysis). Kitos partijos taip pat yra pareiškusios apie savo apsisprendimus, tačiau registruoti kandidatų neskuba – socialdemokratai į Seimo maratoną siunčia Darių Petrošių, valstiečiai – Aušrinę Norkienę.

Iki Seimo rinkimų – 117 dienų

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą